Чистий четвер

Чистий четвер на території України проводять православні українці з часів хрещення України-Русі київським князем Володимиром майже десять століть тому - одну тисячу років!
 
 
 
 Чистий четвер, як і Великдень, має плаваючу дату і проводиться під час Страсного тижня перед Великоднем - найбільш шанованим святом православ'я. Святом усіх свят!
 
Чистий четвер присвячений спогадам про Таємну вечерю, під час якої відбулася трапеза Ісуса Христа спільно з апостолами. У цей день Ісус Христос особисто дав освячений хліб і вино своїм учням, дозволяючи їм спілкуватися з Господом. Так було встановлено таїнство Євхаристії. Після було обмивання ніг, молитва Христа в Гефсиманському саду і зрада Іуди.

Тайна Вечеря

Таємна Вечеря - трапеза Ісуса Христа з апостолами, остання подія з Його земного життя, яке так описали синопсики (від грец. «Синопсис» - огляд, загальний огляд) в своїх Євангеліях (перші три книги Нового Заповіту від Матвія, Марка і Луки):
 
 
   - "Ісус днем ​​відправив Петра і Іоанна в Єрусалим приготувати пасху. Старозавітня Пасха (дренеевр. «Позбавлення») святкувалася за 1500 років до Христа в зв'язку зі звільненням древніх юдеїв від рабства Єгипту.
 
 Увечері, відповідно за древнім звичаєм, він накинув на себе рушник і омив ноги учням, в тому числі Іуді, хоча знав, що він зрадник (передбачив, що один з учнів зрадить Його). На здивований вигук Петра, була відповідь, що на Його прикладі вони повинні теж мити ноги один одному. Таким чином Він показав справжнє християнське смиріння.
 
Під час трапези з дванадцятьма апостолами Спаситель роздав хліб учням і сказав, що це Його Тіло, а в чашах - Його кров, яку Він проллє за багатьох в спокутування гріхів. Він встановив Новий Заповіт - Євхаристію, Таїнство причастя. Христос сказав, хто їсть Його плоть і п'є Його кров, той стає єдиний з Ним. Він благословив учнів здійснювати це таїнство до кінця віку, так як це таїнство - запорука життя в Ньому і з Ним, перебування в Бозі зараз і в майбутньому столітті. Юда теж причастився, а потім перший покинув Вечерю, щоб привести воїнів і вказати їм своїм поцілунком Вчителя.
 
Після вечері Ісус пішов у Гетсиманський сад, взявши з собою тільки братів Заведееви і Петра. Він молився, тужив і сумував; просив Отця, якщо можна, щоб минула «чаша сія», але роби, «як ти хочеш, а не як Я». У цьому епізоді закладений сенс, що Христос - Бог, але Він і справжня Людина, якій не чужі людські страждання."
 
  Встановлення таїнства Євхаристії Православною Церквою України згадується у Великий четвер. А також щодня на літургії в молитві Іоанна Златоуста згадуються події Таємної Вечері.
 
  Безліч ікон і картин написано на сюжет Таємної Вечері. Один з найзнаменитіших творів - фреска на стіні трапезної монастиря Санта-Марія-делле-Граціє в Мілані, написана Леонардо да Вінчі.
 
Ікони відрізняються великою різноманітністю сюжетів. На деяких іконах, підкреслюється зрада Іуди, він тільки один зображений без німба, іноді він зображується з гаманцем. На інших, зробивши основний акцент на причасті апостолів, німб тільки у Ісуса.
 
Значення ікони «Таємна Вечори» важко переоцінити, оскільки вона оповідає і постійно нагадує про те, що послідувало після цієї події: страждання Христа, Смерть, Воскресіння.
 
 Чистий четвер символізує що зустрічати Великдень потрібно в чистоті і порядку. Тому в цей день прибирання житла, наведення чистоти і порядку в будинку вважається найголовнішим приготуванням до Великодня. Крім цього господині роблять в цей день закупівлю продуктів до великоднього столу. Адже був Великий піст і великодній стіл буде рясніти жирною їжею.
 У цей день не можна сваритися і тримати злість, також треба продовжувати поститись.
 
Чистый четверг Украина
 
У наш час все трохи простіше. Радянська влада трохи відлучила від причастя, але таїнство Чистого четверга залишилося в свідомості споконвічного народу Київської Русі назавжди і воскрешає з Православною церквою України.
 
 
 
 
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text