Газон для дачі

Газон в Днепре

Кажуть що поняття справжній зелений газон народилося в далекій Англії і притаманне зеленій галявині, що росте багато років, десь майже років зо 300, та коситься кожен день! Не знаю наскільки це правда, але мій газон зростає вже 25 років, коситься мотокосою від https://budcraft.ua/vse-dlya-sada/sadovaya-tehnika/motokosy/ раз в 10-15 днів і виглядає ось так:

Газон для дачі

Газон зрідка удобрюється аміачними добривами і ніколи не підсівався. Але початкові сходи - рідкісні і пару перших стрижок проводилося на колінах простими ножицями. Нижнє фото - газон, тільки посаджений в цьому році, видно що бур'яни долають і стригти пора:

Газон для дачі

А тепер подивіться на газон у Дніпрі, посаджений на підготовлену ділянку із застосуванням добрив, автоматичним поливом та регулярною стрижкою мотокосами як у компанії BUDCRAFT™ - різниця відчутна!

м. Дніпро м. Дніпро

Є в Україні й промислові непосівні технології, що дозволяють миттєво перетворити Вашу земельну ділянку в незвичайно щільну посадку з газонної трави. Такий процес влаштування декоративного газону спостерігався цієї весни в м Горішні Плавні по вул. Героїв Дніпра. Тут застосована технологія не посіву газонних трав, а укладання рулонного покриття, що вже виросло за спеціальною технологією і зрізане тонким шаром з гарною травичкою - всього см близько 5. Нижній шар - густе переплетення з трав'яних коренів, землі і компосту, зверху - газонна трава. Через два тижні виглядає цей газон ось так:

Горішні Плавні Горішні Плавні

 

Горішні Плавні. Зелений газон.

Як отримати правильний газон для дачі і користуватися його м'яким килимом довгі роки?
 
Саме трудомістке - підготовка ділянки. Перш за все видаляємо будь-якими відомими засобами з території ділянки бур'яни та багаторічні трави  - перекопуємо з внесенням великої кількості перегною, даємо можливість бур'янам зійти і сапаємо їх неодноразово, я б радив залишити землю на рік "під паром".
 
З весни все буде простіше - ділянка, що під зелений газон підготовлена, сапається остаточно і розпушується верхній шар, ретельне вирівнюється і засівається насінням газонної трави. Садіть густо, засіваючи уздовж і поперек, за прикладом як діди сіяли пшеницю сотню років тому. Загребти треба садовими граблями і рівномірно притоптати, садовий каток є не у кожного. Поливайте дрібним дощиком. Перші сходи будуть рідкісними, підстригати потрібно відразу, після досягнення висоти трави 5-7 см і по сухому - щоб надмірно не утрамбовувати грунт. Вся газонна трава має властивість миттєво кущитися при частій стрижці - в цьому весь сенс м'якості і щільності зеленого газону. У наслідку - до осені, а точніше - на наступний сезон у Вас буде відмінний, якщо не англійський, але цілком щільний шар зеленої трави. На зиму теж підстригти! Взимку, ближче до весни, непогано підгодовувати аміачною селітрою прямо по снігу, селітра провалюється крізь сніг і рівномірно розподіляється ранніми талими водами в грунт.
 
Догляд теж непростий - регулярна стрижка мотокосою і постійний полив. Не допускати природного колосіння - інакше насіння розлітається по всій дачі і будете сапати газонні трави (і тільки з коренем) по всій ділянці! Робити вибіркове сапання, вірніше "виколупування", багаторічних степових трав: пирію, кульбаби та ін.
 
Але не лякайтеся - що виросте зелений газон для дачі, порадує Вас довгі роки!
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text