Буйство фарб і традицій: в Яремче відбувся Перший відкритий Гуцульський карнавал

В цю суботу, 27 липня, в Яремче відсвяткували День міста. В честь цього свята тут організували Перший відкритий гуцульський карнавал. Учасники повинні були зробити платформу, обов'язковою умовою якої було наявність гуцульської символіки і демонстрація місцевих традицій. Колона з учасниками протягом години презентувала свої таланти гостям свята. Всього святкових платформ було шість, проте демонстрували їх більше сотні учасників.
 
У заході взяли участь не лише творчі колективи з Яремче, але й з навколишніх сіл: Микуличина та Яблуниці, а також колективи установ Яремче, наприклад, дитячого санаторію «Прикарпатський» та відділення швидкої допомоги.
Практично всі учасники одягалися в традиційний український одяг - вишиванки, яку в цій місцевості носять і зараз повсякденно. Супроводжувалося свято грою традиційних гуцульських троїстих музик. Всі, хто брав участь у конкурсі платформ, підійшли до цього дуже творчо. Так, можна було побачити платформу з гвинтокрилом, а також найбільший в Україні джип, зібраний відразу з трьох машин. В ньому одночасно можуть розміститися 11 осіб. За словами ініціатора заходу, голови ради підприємців Яремчанщини і готельєра Івана Гаврона, захід прийшовся по душі не тільки місцевим жителям і туристам, але й іноземцям. "Ми показали, як в Україні вміють танцювати і карнавалити. У мене була розмова з туристами з Польщі, то їм настільки сподобався наш карнавал, що вони хочуть зробити щось подібне в Польщі. Ну, і ми, звичайно, будемо продовжувати розпочату традицію і в наступному році знову проведемо Гуцульський карнавал, який стане ще масштабнішим", - говорить він.
 
Переможцем карнавальної ходи стала платформа санаторію «Прикарпатський». В її презентації взяли участь близько 30 дітей, одягнених у вишиванки. Діти пройшлися по місту-курорту Яремче в костюмах і виконали українські пісні.
 
 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text