День Стрітення Господнє

Православні християни 15 лютого кожного року відзначають Стрітення Господнього, який вважається одним з 12 церковних свят, що символізує зустріч Старого і Нового Завітів.
 
"Стрітення" перекладається з церковнослов'янської як "зустріч". Це зустріч Спасителя світу з благочестивим чоловіком, якому ангел передбачав, що він не помре, поки своїми очима не побачить що прийшов у світ Месію.
 
За переказами, на сороковий день після Різдва Йосиф і Марія принесли дитятко Ісуса в Єрусалимський храм, де його зустрів 300-літній старець Симеон. Ці події описані в самому початку історії Нового Завіту.
 
Свято почали активно відзначати в кінці IV століття як завершення 40-денного циклу після Богоявлення. Пізніше Стрітення стали розглядати як самостійне свято, що символізує зустріч немовляти Ісуса з людьми. Церковне свято наклалося на народні традиції з язичницькими коренями. В кінці лютого язичники відзначали зустріч зими з весною.
 
Традиції
 
Стрітення - свято, під час якого можна святити воду. По цілющій силі стрітенська вода не поступається хрещенській. Тому нею поять хворих дітей і промивають рани. Таку воду вважали дієвим засобом від пристріту і чаклунських чар, а так само оберегом на полі битви, тому нею кропили вояків перед битвами. У побуті пасічники вмивали нею вулики, а селяни – окроплювали худобу під час першого весняного вигону.
 
У церквах було прийнято освячувати свічки, які запалювались у подальшому під час грози. Християни вірили, що така свічка здатна захистити від попадання блискавки в будинок. Ці свічки повинні були вберегти породіль під час важких пологів, хворих при нападах епілепсії і під час передсмертної агонії.и

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text