Хрещення в Україні

Киевский князь Владимир. Памятник  на Днепре в Киеве на месте крещения украинцев и всея Украины.

Хрещення згідно статті у Вікіпедії написаної точно не УПЦерковью є таке:

"Хрещення (грец. βάπτισμα «занурення у воду») — перше і найважливіше таїнство Християнської церкви. Через хрещення людина стає членом Церкви, приєднується до спільноти вірних. Тільки після хрещення людина отримує можливість брати участь у всіх інших таїнствах Церкви, і перш за все, в Євхаристії. Таїнство хрещення полягає або в зануренні (одноразовому або трикратному — в залежності від конфесії) людини у воду, або в обливанні приймає хрещення людини, з проголошенням пресвітером (священиком) встановлених молитвослів'їв. Таїнство хрещення визнається всіма християнськими конфесіями, хоча і не в однаковому розумінні."

Ще зі шкільної лави всі українці знають що до хрещення ми були язичниками. Хрестив Київську Русь -Україну Володимир Святославович, князь новгородський (970-978, тільки не плутати з Новгородом на території Московії. Тоді і Московського царства ще не було. Перша згадка лише про селище Москва відноситься до 1147р. Новгород - це Чернігівська обл. Сьогодні Новгород-Сіверський - районний центр). Хрестив українців, будучи вже київським князем(978-1015) православним(прийняв православ'я "за законом грецьким" перебуваючи в Херсонесі на території Тьмутаракані - держави на території сучасного Криму і Краснодарського краю, що входив до складу Київської Русі -України.). Все це зі шкільного радянського підручника історії. Роком хрещення жителів Київської Русі-України вважається 988г.

Крещение Украины в 988г

З тих часів і по сьогодні українці та їх церква -Українська православна, сповідують християнство.

Сам обряд водного хрещення придбав якийсь сенс у такому вигляді:

- 7 січня ми святкуємо народження Христа(за тиждень до Нового Року - по біблії);

- Новий Рік наступає 13 січня, за тиждень після народження Христа;

- Хрещення Господнє(хрещення Христа в річці Йордан) відбулося через тиждень після настання нового року - 19 січня.

Насправді світ розділився, і ті, хто зустрічає Новий Рік 1 січня - для них різдво -25 грудня, хрещення -7 січня.

У нас як завжди все через "аби тільки не як у НИХ". У кого "НИХ" - не знаємо!

Але традиція є традиція і дати - це всього лиш умовності часу. І не змінюючи нашим дідам і прадідам, зустрічаємо всією православною Україною хрещення Христа 19 січня! Це третє і завершаюче зустріч Нового Року свято. Що їсти і що пити на Водохреща читайте у нас ТУТ .

У цей день православні українці вірять, що вода є цілющою не тільки при зануренні, але і при питті. Ще це свято називають Богоявленням. Згідно Біблії під час хрещення Христа з неба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий - сталося Богоявлення!

Вечір перед 19 січня називають Святим Вечором, Голодна кутя, Водохресний вечір. У цю ніч з 18 на 19 січня навіть вода виставлена під відкрите небо освячується і набуває лікувальних властивостів. Це головна традиція свята - освячення води. Служителі церкви проводять всенощний обряд освячення. Святиться вода і все їстівне що буде сьогодні на святковому столі. Купання проходять у ополонці відкритої водойми. У минулі часи і освячену воду для пиття набирали з ополонки. Сьогодні воду на освячення приносять з собою, очищену.

20 січня закінчуються новорічні свята, приходить Іван Предтечя, починаються трудові будні.

 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text