Різдво в Україні

Мій прадід святкував різдво 25 грудня і Новий рік зустрічав 1 січня за юліанським календарем. Адже Ісус народився за 7 днів до початку Нового року. І все було як у біблії. Але хто-то в світі вирахував помилочку у літочисленні на кілька днів і перенесли усі дати в один мах на цю різницю. Це є григоріанський і юліанський календарі літочислення. Вперше у 1582 р. папа римський Григорій VIII ввів нове літочислення за григоріанським календарем. Тоді різниця  становила 10 днів. У XX-XXI століттях вже -13 днів і додається по три доби за кожні 400 років.
Але оскільки у більшості країн світу вже на початку минулого століття правив григоріанський календар, у нашій країні перехід був проведений за незалежної Української Народної Республіки у 1918 році з 15 лютого за юліанським на 1 березня за григоріанським календарем.
Так мій, вже дід, почав зустрічати Новий рік за григоріанським календарем(старим стилем) і Старий Новий рік 13 січня(за Старим стилем).
Але все-таки трапилася незадачка, невідомо ким, але очевидно "на зло ворогам" різдво залишилося на Старому стилі. Хоч і невідповідність але "зате...". І вся Україна святкувала народження Христа 7 січня.
Сьогодні в Україні і в більшості країн світу прийнятий григоріанський календар - з высокосным роком. Завдяки цій поправці похибка в григоріанському календарі складе 1 день за 10 тис. років. В юліанському - за 128 років!
Так і вийшла плутанина. І тепер ми тільки раді: святкуємо два Нових роки і два різдва! Поки тільки на державному рівні, 25 грудня -святковий вихідний день з 2017р.!
Українська Православна Церква, зі слів предстоятеля митрополита Єпіфанія, перейде на григоріанський календар згодом:- "Більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським календарем. І ми це можемо робити в майбутньому, якщо це буде сприймати український народ. Якщо християни в Україні почнуть святкувати Різдво 25 грудня, незабаром можна буде і говорити про зміни в церкві"

У московському патрархате все складніше...
Однак глобалізацію не скасуєш і не сховаєшся як страус, час вилікує і сьогодні, через сто років, добрий Старий Новий рік поступово йде в минуле!.
З Різдвом Христовим!

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text