Синоптик і про рибу теж

Днепр под Кременчугом

Що б не казали синоптики - точніше ніколи не буває, але тільки на найближчі декілька годин. А ось за народними спостереженнями і деяким теоріями можливо казати, що майбутня зима буде холодною. І не тому що морози можуть "зашкалювати" - ні! Всьому виною глобальна зміна клімату і, якщо Ви помітили, стали переважати вітри з південного сходу, які завжди приносять в Україну вітряну погоду влітку -суху(суховії), взимку - морозну(студень). Про морози що опустяться нижче звичного рівня говорить той факт, що середньорічна температура повинна бути витримана природою, а якщо ми спостерігаємо незрозуміло теплу осінь - взимку буде віддача до середніх температур. Те ж саме можна сказати і про опади. Якщо влітку і восени дощів практично не було, за винятком штормових погод і то не у всіх регіонах, то зима своє наздожене - снігу і дощів буде багато.

Такий прогноз дає і офіційний гідрометцентр(за що їм гроші платять?):

“У січні-лютому 2020 року температура впаде до граничного мінімуму. Очікуються потужні снігопади", – йдеться в повідомленні.
 
Як роз'яснила метеоролог Світлана Краковська, все частіше в Україну заносить сухе гаряче повітря з півдня чи холодне з Арктики. Саме тому тепер часто трапляються хвилі надзвичайного тепла або холоду.
 
"Раніше погоду в Україні переважно формували повітряні маси, що рухалися із заходу на схід – з океану, забезпечуючи досить м'який клімат", – пояснила вона на Фейсбук: https://www.facebook.com/ukrgmc.official/posts/2404475169804067
 Ще метеорологи забули додати, що теплий Гольфстрім втратив швидкість і вже не несе взимку теплі води до берегів Європи, створюючи помірний, м'який клімат і для України.
 Дачникам:
 
Часник вже можна садити, через тиждень - і цибульку на зиму.
 
Рибалкам:
 
Дніпровська риба теж це відчуває. Останні два тижні стоїть суха і сонячна погода з високим тиском - близько 760мм постійно, вітер слабкий. Для рибака - приємно. Але рибі не вистачає кисню для активності: з-за тихої погоди неаэрується вода в річці, а високий тиск тримає мирну рибу у півводи. Це уся проблема поганих рибалок у жовтні 2019. Чекаємо тиск 755мм рт.ст. і вітерець хоча б 4м/сек. І такий тиск принесе тільки західний вітерець.
 
Плотва вже в засолі, але поки невелика, промисловики ставлять сітки вже 30 мм, що ж залишається?
 
 
 
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text