У КИЄВІ З'ЯВИЛАСЯ ПЕРША SMART-ВУЛИЦЯ З WI-FI, USB-ЗАРЯДКАМИ І СИСТЕМОЮ МОНІТОРИНГУ ПОВІТРЯ

Велодорожка

У Київі презентували інноваційний і унікальний для України простір – smart-вулицю, на якій є станція моніторингу повітря, безкоштовний Wi-Fi і "розумне" освітлення.

Її поява стала можливою завдяки спільним зусиллям міської ініціативи Kyiv Smart City і компанії KAN Development, повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації.
 
"Перша "розумна" вулиця розташована в межах вул. Салютної і є яскравим прикладом того, як інноваційні прилади можуть зробити життя в місті комфортною і безпечною. Крім безкоштовного міського Wi-Fi, баків для сортування сміття та велосипедної доріжки, на Салютній розміщена перша в Україні стаціонарна система моніторингу якості повітря", - наголошується в повідомленні.
 
Датчик цієї системи вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу (РМ2.5 і РМ10), рівень оксиду азоту (NO), оксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO₂), чадного газу (CO), а також температуру і вологість.
 
На smart-вулиці є також інші корисні прилади і сервіси: наприклад, 12 камер відеоспостереження, які гарантують високий рівень безпеки, і "розумне" освітлення, яке автоматично змінюється в залежності від інтенсивності руху, заощаджуючи електроенергію. У той же час пандуси і рельєфне покриття полегшать пересування людей з інвалідністю.
 
Також на Салютній є дві станції підзарядки електромобілів, лавки з USB-зарядними пристроями, що харчуються від сонячних панелей, та кнопка екстреного виклику.
 
"Все це допоможе мешканцям навколишніх будинків економити свій час, зусилля і відчувати себе в безпеці", - підкреслили в КМДА.
 
 
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text