Альтернативна енергетика

Електромобілі, електровелосипед, кремнієві акумулятори та побутові сонячні панелі - все разом - нові напрямки розвитку людства у XXI столітті. При всій складності електрообладнання та незрозумілості його функціонування для простого споживача, напрям ймовірно дуже вигідний для держав з точки зору енергетичної незалежності і відходу від викопних джерел енергії. Це очевидно хоча б тому, що в Україні теж введений "зелений тариф на електроенергію" для підприємств і домогосподарств, котрі встановлюють сонячні батареї. І говорити про те що успіхи Ілона Маска відбуваються без допомоги держави - теж неправильно.
 
 Нас же, тих що подорожують на електроприводі, більше цікавить довговічність і практичність акумуляторних джерел живлення і альтернативна енергетика:
 
- срібно-цинкових;
 
- нікель-кадмієвих;
 
- свинцевих акумуляторів;
 
- літій-іонних;
 
- електричних сонячних панелей.
 
Акумулятори зі срібною складовою будуть задорогі для пересічного споживача і використовуються в основному військовими. З нікелем теж не дуже - вони трохи громіздкі і дорогуваті для побутової техніки.
 
Свинцеві акумулятори популярні і досі "живучі" тільки завдяки своїй дешевізні. Тому дуже часто використовуються в побутовій техніці: електровелосипеди, легкі рибальські човни з ПВХ, стартовий струм для всіх видів колісного транспорту. У всіх свинцевих акумуляторів два недоліки: обмежений термін служби - до 4 років при дбайливій ​​експлуатації і велика вага. Причому другий недолік є основним критерієм при виборі відповідного електротранспорту для подорожей.
 
Літій-іонні акумулятори складаються з набору невеликих окремо взятих елементів, з'єднаних за певним алгоритмом в осередок що об'єднуються в єдиний блок живлення. Для такого типу акумуляторів потрібен контролер - електронний пристрій що контролює загальний стан заряду-розряду акумулятора, величини струмів, стан окремих осередків, рівномірний заряд-розряд і інші електричні дані, що дозволяють продовжити термін служби такого акумулятора до 1000-1500 циклів заряду-розряду. При щоденній експлуатації до 20км тільки в теплу пору року такий акумулятор на особистому 1кВт-м велосипеді прослужив 7 років. Природно, що є втрата ємності і його вистачає вже тільки на 10км пробігу, але 7 років - теж термін!
 
Для рибальського туризму човнові тягові акумулятори можуть бути і свинцевими. І не обов'язково великої місткості - тут на допомогу може прийти альтернативна енергетика - сонячні батареї. Наявність сонячних панелей на човні з електроприводом є необхідністю! Не обов'язково повністю заміняти акумулятор, але для підзарядки його, сонячна панель життєво необхідна. Яку вибрати панель, її ємність, продуктивність, струми - все це складові елементи альтернативної енергетики що зрозумілі тільки вузьким фахівцям, яких можна знайти в львівській компаніїї "Правильне електроживлення" на https://prel.prom.ua/g10284535-sonyachni-elektrostantsij- pid. Нам же, рядовим споживачам, треба тільки прийняти правильне рішення що до вибору джерела живлення.

 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text