Дунайський біосферний заповідник

Дунайський біосферний заповідник претендував в номінації на конкурсі Сім природних чудес України, що проводився у 2007 -2008р. Розташований в дельті Дунаю, в самій південно - західній точці країни, заповідник мало відомий і мало відвідуваний мандрівниками та туристами. Додайте сюди непрохідні плавні та постійно мінливу дельту - і Вам стане зрозуміло що ці місця майже зовсім необжиті і відносяться до місць щодо незайманих природних територій.
 
Однак сучасний туризм відкриває нам незвідані нові куточки і Дунайський біосферний заповідник з його мало не головною визначною пам'яткою - Українською Венецією - Вилкове.
 
Дунай представляє найдовшу водну артерію центральної Європи - 2960 км - і перетинеє 10 європейських держав, проходячи через деякі їх столиці - Відень, Будапешт, Братиславу і Белград. Прорізавши Південні Карпати, Дунай спускається до Чорного моря, утворюючи величезну дельту з декількох гирл на відстані більше 80 км від головного гирла. Територією України проходить Кілійське гирло, створюючи Кілійську дельту на якій і розташовані кордони Дунайського біосферного заповідника. Через Кілійське гирло проходить більше 70% всього дебіту Дунаю.

Дунай Дунай

Охоплюючи двокілометрову смугу вздовж узбережжя Чорного моря, заповідник піднімається вгору, займаючи площу понад 500км2 з 1200км2 всієї української дельти і входить до складу єдиного міжнародного білатерально Румунсько - Українського біосферного заповідника "Дельта Дунаю", що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

заповедник Дельта Дуная

Територія заповідника являє безкрайню рівнину покриту очеретом, а на окремих ділянках острівної суші - вербами і осикою, хоча і нараховує понад 1500 видів рослин. Хороша кормова база і тихі заводі сприяють гніздуванню та міграції 250 видів водоплавної птиці - основні з них: гусак, лебідь, качка, чапля, кулик, чайка, крячок і ін.
 
Тут же, в глушині очеретяних заростей, розкинулося на сотні острівців невелике козацьке селище Вилкове, Українська Венеція. Справжні, тільки українські, козацькі "гондоли" і неспішне плавання по вулицях містечка. Саме сюди, у Вилкове, і ведуть всі дунайські екскурсійні маршрути. Кулінарним гурманам буде цікавий м'ятний дельтовий мед, вино з місцевого винограду, вирощеного на мулі Дунаю, і найголовніше для сильної половини людства - рибалка і полювання.
 
Риби тут дуже багато, і особливо всюдисущого карася, але є і сом, сазан, жерех, судак, щука, окунь, краснопірка. Зустрічається осетр, білуга і найголовніша риб'яча місцева ласощ - чорноморсько-азовський прохідний оселедець з місцевою назвою "вибояка". Ловиться цей оселедець тільки навесні, в перебігу одного місяця, коли йде в верхів'я Дунаю на нерест. Риба дуже жирна, з відмінним смаком ніжного, делікатесного м'яса - годиться для засолу, маринування і навіть для юшки! На риболовлю в ці краї з'їжджаються не тільки завзяті рибалки з України але і любителі з усього світу.

 дунайськая проходная сельдь

Не менш популярні і мисливські угіддя. Дикий кабан - в достатку, а качки і гуски - хоч греблю гати!

  

Вилково

Місця прекрасні для активного відпочинку, але є і храми в сусідніх селах Бессарабії, винзавод Шабо і нульовий км Дунаю, що дарує добробут кожному, хто пройшов крізь нього.

Нулевой км Дуная

З огляду на бурхливий розвиток раніше малоприкметного чорноморського курорту Затока, розташованого поруч з Дунайським біосферним заповідником, туристичний потік і зацікавленість до останнього подорожуючих курортників також зростає, змушуючи розвиватися місцевому сервісу і переліку туристичних послуг у регіоні. Основна заповідна зона не передбачає масового відвідування туристами, але навіть побувавши в селищі Вилкове і околицях заповідника Ви отримаєте повну картину Дунайської дельти і її незліченних багатств.

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text