Event-індустрія в Україні

Не треба дивуватися століттю глобалізації - це почалося тисячоліття тому. Наслідки - ми вже давно говоримо, діємо і думаємо на світовому суржику і не тільки в розмовній частини. Світ насичується новітніми товарами і технологіями швидше, ніж раніше. Навіть пандемії стають світовими?! Шопінг перетворюється в театральну виставу і відпочинок від суєти суєт, більшість все одно робить покупки онлайн.
 
 Сьогодні мова про Event-індустрію в Україні яку ми відносимо більшою мірою до поняття ділового туризму. Саме слово Event перекладається з англійської і означає "подія". У понятті англійської розмовної мови - це публічний захід за участю великої кількості людей, що носить розважальний або рекламний характер. Вважається що івент-індустрія зародилася у США з появою Діснейленду та його рекламного маркетингу сто років тому. І сьогоднішній інтернет зі своєю нав'язливою рекламою не замінює вистави, фестивалі, промоакції, конференції, семінари, навчальні тренінги, ділові зустрічі, презентації, саміти та інші заходи ділового туризму.
 
Event-індустрія в Україні з'явилася в сучасному понятті з 90-х років у вигляді корпоративних заходів, свят з тамаду і концертних шоу. Тут же є повний перелік івент послуг в Україні:
 
- корпоративні заходи;
 
- новорічний корпоратив;
 
- тімбілдинги;
 
- квести і квізи;
 
-VR / Online заходи;
 
- тематичні заходи;
 
- конференції;
 
- фестивалі та концерти;
 
-Event маркетинг;
 
- календарні свята;
 
- презентації та відкриття;
 
- приватні свята тощо.

Event-индустрия

Як і будь-яке починання, Event-індустрія в Україні страждає нестачею кваліфікованих кадрів і не дивлячись на проведені щорічні незалежні конкурси Ukrainian Event Awards, залишається поза полем зору розуміння івент-культури де не тільки агентства пропонують послуги ділового туризму. І якщо великі Event - агентства  мають напрацьовану аудиторію клієнтів та розуміють що таке креативні, якісні, красиві, концептуальні проекти, то це аж ніяк не означає що ринок в цілому вже сформував івент-культуру. Природно, що більшість задумок розбиваються об обмежений бюджет замовника і це теж позначається на вихованні професіоналів івент - менеджменту. Адже це насправді складна професія, яка вимагає у своєму полі молодих і енергійних людей з гармонійним поєднанням аналітичного і творчого складу розуму, здатних відтворити яскравий сценарій заходу під цільову аудиторію.
 
 У цьому сенсі замовнику не потрібно остерігатися сміливих ідей від менеджменту компанії, навпаки - банальний офісний корпоратив вже давно відійшов на задвірки ділового світу. Поняття переросло в діловий туризм з професійним менеджментом від Event-індустрії.

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text