Гірський або міський велосипед - що краще?

Велосипед дорожник
 У цій частині ми зупинимося на наступних моїх велосипедах і ось Вам наочно велосипед "Україна", шляховик - для міста та села на 28 "колесах. Фантастика СРСР. Скажу відразу, що це вже не той велосипед, який випускався при "совку "у Харкові або Київі. Китайські комплектуючі найнижчої якості зробили свою справу. Імпортозаміщення - наяву!
 
 На перших двох десятках км зламалися дешеві педалі. Потім почалися проблеми з кермом - воно відкручувалося і доводилося його постійно затискати. Потім і деталь для затиску зламалася, поставив стару "радянську" систему з конусом. Почалося інше: затискаєш - рульова труба врізається в алюмінієвий рульової винос і відбувається ослаблення затягування керма. Підсумок - кермо в руках обертається на ходу і Ви падаєте. На другий рік лопнула передня вилка у верхній трубі - заварив. Потім лопнув дропаут на вилці - викинув купив нову вилку. Дарма що дешева!

Велосипед Украина поломка вилки Лопнула вилка на велосипеде Украина

Каретку на насипних підшипниках замінив до кінця першого сезону - поставив на промпідшипникові. На заводській каретці їздити було неможливо. Розбивалася за кожні 10км шляху, доводилося постійно підтягувати.
 
 Лівий шатун зламався на другому році в місці вставки клину.
 
 Рама спочатку мала вигляд по колесах ззаду як "/ \" Тому відразу ж затиснув її серед гілок великого дерева і пробував вигнути, ну хоч трохи. Ще пострибав по ній - трохи вирівняв. На алюмінієвій рамі таке не зробиш, лопне!
 
Один обід був більшого діаметру і покришка ніяк не сідала на нього. Завжди з невеликою шишкою. Відразу і не помітно, але знос покришки був як з "грижою".
 
Сидіння відразу викинув - стояло маленьке, дитяче. Онуки його за сезон прикінчили на 20 "- й Десні. Поставив радянське шкіряне (було в особистих запасниках).
 
 Передня втулка виконана в алюмінії зі сталевими впессованнимі вкладишами на насипних підшипниках. У третій сезон на внутрішній поверхні сталевих вкладишів з'явилися вищербини шматочками. Задня гальмівна втулка постійно розбивалася і її доводилося підтягувати щомісяця. На третій сезон купив черв'ячну індійську і переспицяв колесо.
 
Після закінчення третього сезону кинув велосипед у гараж і навіть продати комусь цей мотлох просто соромно за будь-які гроші.
 
 Про фарбування - посто помовчу! Крила на другий рік погрунтував і пофарбував, благо що залишалися залишки фарб від підфарбовування другої моєї техніки вже з невеличким моторчиком.
 
До речі - усілякі куртки, наколінники та рукавички що пропонуються в Україні для захисту вело та мотокористувачів краще шукати на на сайті української інтернет-крамнички https://deeparmor.com.ua/. Для вело треба геть окремі аксесуари і як бачимо при таких виробниках велосипедів таки потреба у захисті мається!

  Наката в цьому велосипеді не було тільки з-за поганих комплектуючих. Що хорошого?

 

 

- Їде рівно по грунтовці завдяки 28 "-м колесам. Дрібні горбки - ковтає.
 
- Покришки шириною 1, 75 "цілком підходять для міського асфальту і путівця. Якщо їздити більше путівцями і по багнюці - можна підібрати більш агресивний протектор і цього буде достатньо. 
 
- Конструкція велосипеда більше міська зі зручною "рівною" постановкою спини. Сидіння на ньому має бути завжди м'яке, на пружинах, і краще ставити підсідельний штир теж на пружині. Якщо для жінок з відповідною рамою - посто ідеальний бюджетний міський варіант. Ростовка на 28 "колеса сьогодні є будь-яка!
 
- Іноді в таких велосипедах ставлять передню вилку з невеликою амортизацією - це для міського велосипеда, я вважаю, данина моді. Сталева вилка з амортизацією тільки ускладнює конструкцію. Алюмінієва і рама, і вилка - дорого. Та й хід вилки у 25мм - це смішно навіть для міської моделі.
 
 Зробимо висновок, що розмір коліс і комплектуючі мають вирішальне значення при виборі велосипеда. При цьому звертаю увагу - на гірські велосипеди ставиться завжди більш якісне обладнання та комплектуючі. Крім усього іншого на гірському велосипеді все робиться з розрахунком на агресивну їзду по бездоріжжю. Не забуваємо також що комплектуючі впливають на кінцеву ціну. Але про це - пізніше!
 
Всі велосипеди сім'ї:

Велосипед Оптима Велосипед горный  McKenzie

Велосипед для дачи

Детский велосипед

Велосипед горный на колесах 27,5

А ще краще ось така техніка, та це вже на другі потреби.

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text