Кулінарний туризм в Новий Рік на Україні.

З Новим Роком!
Кулінарний туризм в Україні знаходиться на стадії свого початкового розвитку. Але Новий Рік в Україні- це справді свято кулінарії!  Зустріч його в усі часи відрізнялася особливим бажанням приготувати найбажаніші страви. Причому на теренах центральної України, зважаючи на її географічне розташування, поєднуються кулінарні традиції всієї країни, що беруть початок у   стародавні часи пов'язані з історією і побутом українського козацтва. Журнал "Киевская старина" так описував продуктову корзину заможного козака Полтавщини кінця XIX століття .: "Срібні рублі та червонці скриню ламали, корови давали молоко, жирні свині не тільки для домашнього вжитку, але й для продажу поставляли претовсте сало, а у борщі завжди кипіла курка. Дійсно, у козаків завжди була чисто і смачно приготовлена їжа: молочна каша, вареники, на вечерю неодмінно гречані галушки з салом ... "
 
 
Із століттями українська кухня і новорічний стіл центральної Украиїни запозичили традиції інших регіонів, але й не втратили своєї автентичності.
Сьогоднішньому новорічному кулінарному туристу немає чого вирушати в екзотичні незвідані далі- Новий Рік на Україні прийнято зустрічати в колі сім'ї.
Страви на Новий 2015 Рік, який за східним календарем вважається роком Кози або ж Вівці, можуть бути різноманітними і не обов'язково на столі повинна бути запечена козлятина- досить м'ясних страв з травоїдних. Зазвичай кулінарний туризм в Україні на Новий Рік очікує найбажаніші кулінарні страви-часто те, що ми хотіли, але не встигли приготувати в році, що минає. Кажуть як Новий рік зустрінеш- так його і проведеш. "Красна хата не вугіллям, а пирогами" - це прислів'я дуже актуальне для мешканців центральної України, причому кожна господиня намагатиметься нагодувати гостів як мінімум на тиждень.
  На новорічний стіл зазвичай подають традиційні страви, по сучасному вдосконалені- наприклад холодець повинен бути прозорим, що досягається ... тільки не в цій статті (секрет !!). Качка чи гуска, гарно запечена в печі або духовці з начинкою з каші або картоплі, але обов'язково з яблуками, що додасть їй особливий пікантний смак з кислинкою. Без риби столу не буде-норвезький оселедець покритий  "шубою" з української картоплі і червоного бурячка, фарширована дніпровська щука, сучасний салат від француза Люсьєна Олів'є (1838-1883) і обов'язково будуть на столі квашені помідори, капуста, солоні огірки ну і звичайно справжній український первак, бажано подвійної перегонки.
 
 
Незважаючи на провалений літній туристичний сезон 2014 року, зацікавленість до кулінарного новорічного туризму в Україні, сніжна погода, девальвація національної валюти- підстебнуть зростання внутрішнього туристичного потоку в різдвяні свята- так вважає більшисть туроператорів України, що готувалися до нього з особливим ентузіазмом.
З Новим Роком всіх, хто читає ці рядки і мирного неба над Вашим будинком !.
 
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text