Ліжко своїми руками

Якщо Ваше старе ліжко, що справно служило з десяток років, стало розвалюватися - не впадайте у відчай, все можна поправити зовсім недорого і якісно. При цьому найважливіший елемент ліжка - ортопедичний безпружинний блок по типу матрацу Anderssen або пружинний, як Вам заманеться, все одно доведеться купувати новий.
 

Наше старе двоспальне ліжко прослужило 12 років, пружинний блок абсолютно провалився і вимагав заміни. Але це було не останньою проблемою - сам каркас був виготовлений з МДФ та покритий полімерною пластиковою декоративною плівкою світлого кольору "під дерево". Приблизно вид ліжка був такий:

Зроблено дуже просто - по кутах дерев'яні стійки 100х100 і бруси що обв'язують - з МДФ. У головах -  окремі дошки МДФ, як я вже казав, обтягнуті декоративною плівкою ПВХ. Проблема у тому, що плівка з часом відстала, почала відриватися, а підростаюча домашня малеча прискорила процеси старіння - тільки фурнітура кутових і поперечних кріплень виявилася абсолютно цілою.
Рішення прийшло відзразу - зробити ліжко своїми руками. Заготовили сосновий брус 160х50, порізали за розміром з запасом і залишили висихати у квартирі з осені до літа. Стругали на домашньому саморобному фуговальному верстаті. З'єднання на спинці - шип-паз, у нагоді сталася стара дідусева стамеска - довго, але надійно, всього лише чотири дошки - 8 шипів і пазів! Клеїли клеєм ПВА D3.

Клей для дерева ПВА D3

Шліфували як завжди машинкою зі шкурками: №100,120 -180. Будете купувати брус - не беріть сосну з великим вмістом смоли - не отшліфуете як треба під лак, шкурки дуже залипають!
 
Лакували польським лаком кольору індійський палісандр, за два рази пензлем. Окремо про пензель - він повинен бути дуже м'яким - та не скрізь такі є, довелося пошукати. Лакувати непросто - знепилюємо приміщення і тримаємо підлогу вологою, пилососимо заготівки. Перший шар наносимо тонко, сміливо і впевнено розтираючи по всій поверхні, не залишаючи слідів пензля, останній помах - по всій довжині без відриву.
 
Збиралося ліжко легко за допомогою шурупокрута та дрилі. Підлогу під матрац використали стару - вона була від самого початку з дерев'яних рейок що збереглися у цілості.

Кровать своими руками Кровать своими руками Кровать своими руками Кровать своими руками

 

Ось таке у наслідку вийшло ліжко зроблене своїми руками, все дуже просто - потрібне тільки бажання! Зауважте що дверні коробки у тому ж кольорі!

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text