Львівський автобус

Разом з розвитком туризму в Україні автобусні перевезення набули особливої ​​популярності й не стільки до появи доріг з поліпшеним покриттям, скільки з появою в автобусному парку України пасажирського автотранспорту європейського виробництва та європейської якості. Сьогодні по маршруту Львів - Краків автобус доставить вас швидко і у комфорті гарних світових брендів: Вольво, Мерседес, Сканія або ін. На цьому тлі український автопром значно відстає, варто тільки проїхати на нашому Богдані - і бажання туристичної автобусної подорожі миттєво відпадає.

І все ж - в Україні є автобусне підприємство з давніми традиціями, якісними професійними кадрами і відмінними напрацюваннями - це наш давній друг - Львівський автобус.

  

Ось він - старий добрий ЛАЗ з вічним пилом у салоні і гаром бензину на задніх сидіннях, проїхатися на такому в спеку - це просто екстрим!
 
Виробництво автобусів у Львові було засновано відразу після Другої Світової Війни - у травні 1945р. і першим серійним автомобілем, який випускався понад 46 років, був Лаз 695! На ті часи ЛАЗ був найбільш комфортним в СРСР, мав м'яку підвіску і був невибагливий в експлуатації з карбюраторним двигуном ЗІЛ. Потужності підприємства були захмарними - в рік вироблялося до 15тис. автомобілів - і сьогодні ще чимало їх борознить простори України та СНД!
 
У наші дні Львівський автобусний завод - найбільше підприємство України по виготовленню тролейбусів та автобусів як місцевого значення так і туристичних з можливістю випускати до 8тис. автомобілів та тролейбусів на рік. З 2006 року іменується як Завод комунального транспорту і є акціонерним підприємством. Тут кардинально змінена концепція виготовлення і львівський автобус по праву займає перше місце у виробництві авто для перевезення пасажирів на просторах колишнього СНД, автомобілів світової якості:
 

Низькопідлоговий автобус місткістю до 150 пасажирів створений для обслуговування аеропортів: 

Низькопідлоговий півтораповерховий, довжиною 12,5м туристичний:

 

Міжміський на 35 посадкових місць, довжиною 10 м:

 

Автомобіль середнього класу для внутрішньоміських і міжміських перевезень на відстані до 400км:

 

Міський автомобіль місткістю до 100 чол, сидячих місць - 24, аналог черкаському Богдану:

Міський низькопідлоговий зчленований автомобіль підвищеної місткості - до 230 осіб:

 

На всіх автобусах встановлюються дизельні двигуни DEUTZ BF6M1013 (Euro-3), MAN DO836 (Euro-3). Є й інші модифікації що виготовляються невеликими партіями. Після розпаду СРСР основними споживачами продукції зі Львова були Росія та Казахстан.
 
Крім автобусів львівський Завод Комунального Транспорту випускає тролейбуси підвищеної місткості зчленовані гармошкою:

І низькопольні 12-метрові тролейбуси:

 

Слід зазначити що Львівський автобусний завод демонструє неабияку гнучкість в комплектації автобусів і тролейбусів - від бюджетної до повної і не має стандартних версій комплектації авто що випускаються. Дизайн вироблених автобусів та оздоблювальні матеріали не поступається світовим розкрученим автобусним брендам.
 
При підготовці до ЄВРО 2012 Львівські автобуси був обрані головним закупівельним комунальним транспортом, а в 2015 завод вперше отримав велике імпортне замовлення - Єгипет замовив поставку 289 автобусів у Каїр.

 

Додати відгук

Plain text