Національне свято Івана Хрестителя, Предтечі на Україні

Новорічні національні свята на Україні закінчуються 20 січня. Цей день пов'язаний з відгомонами язичництва на наших землях. Двадцятого січня українці святкують національне християнське свято Івана Хрестителя, Предтечі на Україні, в народі - Івана Бражника.
Предтеча по старокіївскі- "попередник". Святий Іоанн, за церковними переказами, був посланий богом для допомоги людям у підготовці до явища Ісуса Христа. Своїм скромним чином і проповідуванням він являв людям приклад святого життя. За свою віру і проповіді був позбавлений голови. Частина його святих мощей похована у місті Севастії - історичної області Самарія в Ізраїлі.
Друга назва цього празднества - Подсвятки. Починається період сватання та весіль, дозволяється вживати жирну їжу,  пити грілку - звідси і свято: -Іван Бражник. Починається "м'ясоїд" і період жіночих вечірок з роботою.
На цей рахунок існує безліч народних приказок, казок - всі вони пов'язані з сезонним веденням польових робіт на Україні. Коли зимові морози - у поле робити нічого і на печі нуднувато. Тому народилося безліч народних традицій і повір'їв. По одному з них у період новорічних свят жінкам і дівчатам не можна було ходити по воду - вважалося що це гріх. Воду носили чоловіки і хлопці, їм таки не дозволялося від Різдва Христового і до Івана Хрестителя ходити в шинок- гріх великий, адже вода ще не освячена. За те на Іоанна жінки ставили їм могорич - "за те що воду добре носили".
Друге, що найбільше святкується, національне свято Предтечі на Україні, проходить влітку 7 липня, за старим календарем - 24 червня в народження Іоанна Предчеті і зветься по народному - Івана Купала, коли вода прогріється і можна купатися у відкритих водоймах. Вода також освячується. Щорічно проходять і інші національні християнські святкування Предчеті на Україні.
 
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text