Опалення 2021

Подорожуєте світом, по Європі? Мабуть звернули увагу, що не у всіх країнах існує центральне опалення. Ми ж в Україні завжди опалюємо оселю починаючи з жовтня, а в цьому році навіть у вересні іноді підігріваємося. Це - приватний сектор, у комуналках поки що - зась! Ну і, звісна річ, нас турбує ціна на газ. Особливо цього року. 

У теплових одиницях розбиратися не будемо, але по динаміці підйому все вочевидь. Опалення буде тягти з сімейного бюджету чималі гроші.

 Виникає питання що робити, та як заощадити? В Україні у наявності усі світові технології енергоощадження тепла в оселях. Та є один простий спосіб шо рішає дві проблеми: єнергоощадження та свіже повітря! Задля цього треба купити побутовий рекуператор. Які побутові рекуператори представлені на ринку України, та про їхні переваги - читайте на сайті української компанії Ліка-Комфорт, вона їх представляє та має досвід монтажу.

Як дешево заощадити на теплі?

 По перше - ті хто мають індивідуальне опалення можуть заощадити ручним регулюванням, відключаючи обігрівач поки нікого немає вдома, або встановивши автоматичні системи. 

 По-друге - одна з енергозберігаючих технологій - вікна з пластику. Попри всі їхні переваги є один великий мінус. Вікна з пластику не дуже зберігають тепло оселі - вони холодні на дотик і звісно що проводять тепло дужче ніж дерев'яні. Єдина перевага - вони не пропускають повітря, холодне повітря знадвору, таким чином зберігаючи тепло в оселі. Правильні дерев'яні вікна - тепліші!!! Але, як завжди, вони протягають. Акщо стеклопакет у пластиковому вікні не пропускає повітря, двері зачиняються теж на гумових прокладках - то звідки узятися свіжому повітрю для дихання у оселі?

 Виникає питання:-"Де візьметься тепле свіже повітря у оселі?" - Ліка-Комфорт пропонує рекуператор. Що він собою уявляє, як підібрати - все це на сайті компанії https://lika.net.ua/.

 А тепер - з власного досвіду: що робили ми коли будували свій дім.

 Розуміючи що пластикові вікна не пропускають свіжого повітря і його не буде вистачати у домі - ми зробили вентиляційні отвори під вікнами напроти кожного підвіконного приладу водяного опалення. Отвори робили діаметром 50мм, під пластикову каналізаційну трубу. Виявилося. що влітку у ці отвори полізли усі відомі комахи та жучки - прикрили мілкою решіткою. Взимку дуже дуло у ці віконця, особливо коли роблять кухонний та санвузловий витяги  - прийшлося їх закоркувати. Вийшло що така ідея не підходить для України.

 Прочитали у Ліка-Комфорт про рекуператори. Як раз у цей рік(третя зима у своєму домі) робили підвісну стелю і заклали систему вентиляції по всьому дому з подачею у кожну кімнату.

Робили приблизно отак, у гофрованих трубах на 100мм.

 Приточка

Кухонний витяг спочатку був виведений через стіну на вулицю з усіма клапанами - але все одно взимку дуже задувало. Тоді вивели його на горище і зробили рекуперацію з подачею у приточну систему, поєднавши ще з витягом з сушильної кімнати і пральні. Використовували простий побутовий вентилятор на 100мм з ручним управлінням. Помогло, але у морози повітря до кімнат все одно поступало холодним. Та й на кухні плита палить не завжди. Прийшла пора до рекуператора, електричного. За допомогою фахівців компанії на https://lika.net.ua/catalog/13-rekuperatori підібрали рекуператор та вмонтували у свою вентиляційну систему просто на горищі. Усі наші вигадки роблять тільки при падінні температури повітря знадвору до +10°C, нижче - підключаємо електричний рекуператор. Переваги звісно великі: автоматичне регулювання, стабільна робота, режими. Тепер у кожну кімнату поступає повітря бажаної температури. Восени навіть не включаємо водяне опалення поки зовсім не прохолоне надворі.  Скільки економимо - трудно сказати, бо зима в Україні нестабільна, ціни на все нестабільні, але переваги є! Ще маємо дров'яну піч - так що точно не померзнемо взимку!

 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text