Опалення дачного будинку

   Якщо Ви завзятий дачний турист і мешкаєте на дачі більший період року, то напевно стикаєтеся з потребою опалення дачного будинку. Зазвичай рядові дачні ділянки в Україні винесені за місто і не мають газового постачання. Тому в більшості випадків дачний турист користується пічним опаленням, маючи невелику піч під дрова на пару колодязів. Ідея ще від предків і відмінно приживається в місцях де є поряд ліс або лісопосадка з хмизом та всохлі дерева. Далі - складніше. Дрова. Якщо топити постійно хоча б місяць осені і місяць весни - з дровами стає проблематично, завозити здалеку - дорого. Ну і звичайно дрова - це минуле століття. На їх заготівлю потрібно чимало часу та сил, до чого сучасний гомо сапієнс не зовсім звик.

 
 В даному випадку відмінною альтернативою стає сучасний електричний котел будь-якої потужності - від 3 до 24 кВт, або зрозумілою мовою - від 40м2 до 250 м2 опалювальної площі. У чому перевага над пічним і навіть газовим опаленням? Що стосується пічного - хто не жив в своєму будинку - не зрозуміє. Увечері натопиш - спека до знемоги. Вранці вже холодно і починається все спочатку - до 10 ранку грубка повинна горіти, який би теплозахист не мав будинок. Зовсім по іншому буває з наявністю опалення з водяними батареями. Маємо постійну температуру за бажанням в будь-який час доби і по всьому будинку, завдяки наявності регулюючих термодатчиков в сучасних котлах. І це ще не всі переваги електричного котла:
 
Электрокотел
 
- простота в обслуговуванні, безшумність;
 
- не буває чадного газу як при пічному опаленні, особливо нерегулярному;
 
- не може виникнути загазованість як у газового котла, не потрібні витяжні пристрої і зайві труби на даху;
 
- при нічному електролічильнику електроенергія дешевша і може бути очевидна вигода в грошовому вираженні;
 
- для опалення дачного будинку вигідно заповнити систему охолоджувальною рідиною як у автомобіля. Не буде накипу на електродах, та не розмерзнеться система опалення - на будь-який випадок. З характеристик сучасного електричного котла: - "Регулювання роботи за допомогою ПК, мобільного телефону на базі Android або IOS, виносного блоку управління і іншими приладами" - дає можливість від'їхати на невизначений час і дистанційно запустити опалювальну систему до прибуття в будинок - технології XXI століття, а ми про пічне ...
 
 P.S. У 1985 р. мій рідний дядько, по матері, проживав в Канаді, обігрівав свій приватний будинок електрикою (пенсіонер, йому було за 65). Для мене тоді це було незрозуміло. Наша сім'я знала дрова, вугілля і торф. Дрова і торф у діда на Полтавщині, вугілля - на Донбасі.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text