С Днем Святого Валентина

З Днем Святого Валентина! Цей день святкується закоханими та й просто підростаючим поколінням практично в усьому світі. У це свято прийнято дарувати один-одному невеликі листівки із зображенням сердець або закоханих голубів. Чому саме голубів? Одна з легенд оповідає про виникнення свята закоханих- День Святого Валентина святкується з середніх віків коли люди були переконані що саме 14 лютого у деяких птахів починається шлюбний сезон. Дівчата в цей день пильно вдивлялися в небесну далечінь, сподіваючись побачити ту саму птицю, яка принесе їй судженого. При цьому, згідно повір'я, якщо це буде снегірь- значить суджений буде моряком, якщо воробей- вона буде щаслива в шлюбі з мало щасливою людиною, щегол- її чоловіком буде багач.

Насправді згідно історичних даних це релігійне свято з'явилося з 14 лютого 498 р. в день, коли пройшла перша меса на честь мученика Валентино.

 

Валентино був римським священиком, в числі перших християн несучих віру в Христа і присвятив все своє життя служінні богу. Завдяки нечуваній популярності в народі він став єпископом у 21 рік від народження в місті Терні у 197 г н. е., але імператору Риму Сlaudio II не подобалася популярність священика і він запропонував йому зректися престолу. Валентино відмовився, за що був покараний побиттям батогами і прогону по найдовшій вулиці, що проходить через всю Італію- вулиці Фламінія (Flaminia)

 

Вулиця Фламінія

    

 

 

 

І все ж Валентино дожив до глибокої старості і у віці 97 років 14 лютого 270 р. був страчений, обезголовлений за наказом імператора. Страту провів легіонер на ім'я Фуріус Плачідус (Ferius Placidus). Поховали Валентино у катакомбах міста Терні в провінції Умбнія (Umbria). У IV столітті на місці поховання був побудований Домський собор в якому і тепер зберігаються мощі святого. Слід зазначити що справжній Святий Валентіно- гордість італійців.

 

 

  Св.Валентино крестит св. Lucilla, 1575 г. работы Якопо Бассано (Bassano)

 

Частина мощів святого Валентино і посудина з миро є і в Україні, ці реліквії були подаровані Ватиканом ще в 1759 році і зберігаються в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у м. Самбір Львівської області.

 

Ще одна легенда свідчить що в ті далекі часи коли Римська імперія загрузла у війнах - імператору Клаудіо II як завжди не вистачало солдатів. Вирішивши що провиною всьому подружнє ложе і дружини, що утримують чоловіків вдома, він наказав заборонити в Римі весілля і заручини. Проте життя не зупинити заборонами- люди продовжували закохуватися і у порушення всіх заборон священик Валентино таємно вінчав закоханих. Але таємне стало явним- Валентино заарештували і кинули до в'язниці. Чекаючи вироку Валентино зцілив від сліпоти дівчину, дочку в'язничного наглядача, між ними зав'язалася ніжна дружба. Але 14 лютого 270 року Валентино був страчений і за легендою, перед стратою він попросив перо і чорнило і написав на аркуші прощального листа їй, підписавшись "Твій Валентино".

Так ми і робимо в це свято, провісник весни, - надсилаємо своїм коханим невеликі листівки- Валентинки, вітаючи їх з Днем Святого Валентина!

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text