Святкування Великодня в Україні

Великодні Писанки
Святкування Великодня в Україні є державним святом, народні гуляння влаштовуватися в усіх містах і селах з проведенням різних фестивалів і конкурсів на краще художнє оформлення пасхального яйця і пасок. З огляду на те що Західна Україна найбільш відвідувана туристами з усього світу, святкові гуляння тут проходять особливо масово і яскраво висвітлюються в пресі. Як це буває наяву, вам допоможуть зрозуміти ужгородські новини на сторінці "Головні новини міста Ужгород" порталу Мукачево today. На Західній Україні Ви побачите як святкують Пасху християнє та римо - католики.
 
 
Воскресіння Христове - свято воскресіння Ісуса Христа, свято свят у християнства. Щороку ця дата призначається за місячно - сонячним календарем, що робить його перехідним, але завжди припадає на неділю. Весь подальший тиждень після Пасхи зветься Світлим і святкується як один день. У ніч перед Великоднем всі християни йдуть на "всеношну" до церкви. Пасхальна служба проходить з півночі суботи на неділю і вся сповнена духовної радості і тріумфу, будучи урочистим гімном Христового Воскресіння, перемоги життя над смертю. Традиційно до церкви беруть для освячення продукти, що будуть присутні на столі під час розговіння - адже перед цим був тривалий Великий Піст утримання від скоромної їжі і всього гріховного і відволікаючого від бога, що триває 40 днів.
 
Головною їжею у цей день є хліб, спечений у вигляді здобних пасок і прикрашений кондитерським декором - саме паска; варені яйця - крашанки, оздоблені в різні весняні веселкові кольори - писанки і традиційне блюдо української національної кухні - свиняче сало у всіх його кулінарних видах. Весь Світлий тиждень кожен православний християнин вітається при зустрічі з іншими християнами словами "Христос воскрес" і отримує у відповідь підтвердження воскресіння Христа - "Воістину воскрес". Пасхальні урочистості завжди починаються у Київо-Печерській Лаврі
 
 
З часу хрещення Київа у 988р. оздоблене пасхальне яйце - "писанка" стало річчу мистецтва, про що свідчать фестивалі і виставки в музеях України: Музей "Писанка" у м. Коломия, фестивалі у Львові, Ужгороді, Київі.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text