Вибір готелю на відпочинку.

Гостиница Украина.
В українській мові "гостиница"  та "отель"-(рус) мають один переклад- "готель", тому у статті присутнє рос. "гостиниця":
 
Розвиток туристичного бізнесу і поява середнього класу в Україні спричинило масове будівництво нових і реконструкцію старих місць спільного проживання. При цьому новостворений середній клас часто не замислюється про істотну різницю в назвах "гостиниця" або "готель", в основному всі звертають увагу на цінову категорію обраного місця для проживання під час подорожі. А якщо ще й спробувати розібратися у відмінності міні-готель, гостиниця, готель, то і зовсім виникають труднощі у виборі готелю на відпочинку, та якщо ще й додати категорію зіряності- то з'являється розгубленість. Адже трохи розібравшись можна отримати відмінний сервіс і прекрасне місце проживання за розумні гроші!
 
Звичайно для відпочиваючого в Україні найбільший попит і пропозиція-у столиці. Сьогодні оселитися в пристойному міні- готелі Київа не становить труднощів, але як підійти до питання вибору готелю-давайте трохи розберемося.
 
Отже, насамперед, гостиниця чи готель? Сама назва гостиниця походить від російського "гість", "гостинний двір" і з самого початку має на увазі не найвищий рівень обслуговування, та й зовнішній вигляд і інтер'єри будівлі не завжди, але часто залишають бажати кращого. Все це виходить з нашого колишнього "російського менталітету" сформованого ще за часів купецтва. Готель - слово і сенс його походять від французького hotel і має на увазі "особняк для знаті" - звідси і підвищені вимоги не тільки до якості обслуговування але й до архітектурного вигляду, інтер'єрів фойє та іншим "надмірностей". Хоча все це і не критично як для нашого часу.
 
У світі не існує єдиної системи кваліфікації готелів, але найбільш поширеною є зіркова система, яка теж прийнята в Україні. Причому чим більше "зірок" тим дорожче і вище рівень обслуговування. Відмінності у світових стандартах за класифікацією - гостиница або готель - не існує. В Україні в 2003 році прийнятий стандарт "Засоби розміщення. Загальні вимоги" в якому викладені технічні вимоги до об'єкта: інженерні комунікації, архітектурно-будівельні рішення та ін. Нас більше цікавить другий прийнятий стандарт "Послуги туристичні, Кваліфікація готелів" в якому більш детально розписані вимоги щодо надання об'єкту розміщення категорії, але і за цим стандартом категоризація в Україні не обов'язкова, обов'язкова лише сертифікація на безпеку. Прагнення власників місць проживання до отримання "зірок" викликано вимогами до туристичних фірм Законом України "Про туризм" - співпрацювати лише з сертифікованими закладами.
 
Чималу нішу в наданні послуг проживання надають  міні-готелі. Майже єдиною їх відмінністю є невелика кількість номерів і часто -включено ранковий сніданок. Але головна їх перевага -розташування. Вони завжди в центрі міст, в безпосередній близькості від місць відпочинку, затребуваних туристами, магістральних міських розв'язок. Міні-готелі на морських курортах найчастіше розташовані в прибережній зоні. Рівень сервісу може бути самий різноманітний- аж до багатозіркових, при цьому ціни бувають цілком демократичні. Тут при виборі готелю для відпочинку перш за все необхідно керуватися саме розташуванням яке Вас влаштує, Ви ж все-таки на відпочинку!
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text