Від чого залежить накат велосипедів

Питання: - "Від чого залежить накат велосипеду?" - чи не в першу чергу цікавить кожного потенційного покупця такого затребуваного транспортного засобу. І чималу роль тут зіграв розвиток велосипедного туризму, спонукавший виробників до нових конструктивних рішень.
 
 Одним з таких було:
 
- виготовлення передньої литої алюмінієвої втулки з впресованими сталевими зовнішніми обіймами і насипними кульками. Регулювання зазору в підшипнику проводилася, як і раніше, що вкручується сталевим конусом. Ця система стала заміною дорожчій сталевій хромованій втулці і важила трохи легше. Тут варто сказати що боротьба за легку вагу властива виробникам велосипедів всіх рівнів.

 - розмір кулькового підшипника, вірніше - діаметр кульок. Якщо його зробити дуже маленьким - накат погіршиться і знос кульок і обойми буде швидким. Занадто великий діаметр спричинить теж погіршення накату і збільшення ваги. У зв'язку з цим виробники експериментують, знаходячи "золоту середину". Враховуються також і навантаження на вісі велосипеду за призначенням: дитячий, гірський, міський, спортивний трековий або для стрибків і т.д .;

 
- про якість застосовуваних матеріалів годі й казати - це очевидно, і прямо залежить від компанії виробника комплектуючих. Це як раз той випадок, коли ми читаємо відгуки на форумах і аналізуємо ринок вітчизняного виробника велосипедів за популярністю;
 
- абсолютно не новина, але мені здається що це явна технологічна перевага - втулки на промислових підшипниках. Наприклад  - згадайте каретку на промпідшипникові - вона практично "вічна" і найголовніше - деталь що не вимагає регулювання. Я не знаю випадку щоб у когось розсипався промпідшипник на каретці або в колісній втулці.

 Відсутність регулювання то є головний плюс такої втулки. Не секрет що правильно відрегулювати зазори підшипника можуть не всі користувачі. Крім цього - потрібен час, інструмент і ... мастило. Щорічно по весні, або по закінченні сезону, потрібно розібрати втулки, змастити їх і відрегулювати. Залишається відкритим питання попадання пилу в такі насипні підшипники. Всілякі хитрощі виробників приладнати в це місце гумовий сальник-пильовик здаються казусом, що легко рветься заплутаною на осі травою.
 
 Інша справа - промпідшипник:
 
- регулювати не потрібно;
 
 - надійний заводський вбудований в підшипник пильовик;
 
- мастило не забруднюється і міняти її не потрібно;
 
- регулювати зазори не потрібно;
 
- накат не гірший, а враховуючи постійну чистоту мастила - навіть кращій;
 
Якщо з'явився шум в підшипнику або він розсипався - то завзяті туристи возять з собою хоч один запасний підшипник, який можна поміняти в далекому туристичному поході навіть "на коліні". Скажу з досвіду, що на передньопривідних легкових автомобілях з підвіскою МакФерсон, передній кульковий дворядний підшипник ходить зі свистом до 10 тисяч км до заміни на новий. Так що на велосипеді поміняти встигнете завжди!
 
 Єдиний недолік - деяке збільшення ціни. Тому в бюджетних моделях такі втулки не зустрічаються. Для тих хто впевнено почуває себе з технікою - регулювання зазорів підшипників не складає проблеми. Головне - не перетиснути!
 
 Наступним найважливішим впливом на величину накату є ширина коліс, тиск в шинах і ноу-хау - безкамерна покришка.
 
 Почну з самого нового - безкамерної покришки. Цей варіант прийшов від велогонщиків і автомобілістів і зовсім непопулярний у велосипедного туриста. Вимагає спеціального інструменту і компресора. Простим насосом ніхто не накачає велосипедне колесо.
 
 Від ширини коліс накат залежить пропорційно зменшенню ширини. Якщо хто помітив - трековий чи шосейний велосипед має дуже вузькі шини і звичайно гладкі та безкамерні. Цей варіант - найменший опір коченню. Про ширину покришок я писав в статті Купуємо покришки велосипедні на http://restplace.com.ua/uk/article/kupuyemo-pokryshky-velosypedni.html
 Сьогодні все гірські велосипеди пропонуються з покришкою завширшки не менше 2,0 "до 2,5". з грязьовим протектором. Причому середня частина протектора майже гладка для забезпечення кращого накату по асфальту. Це полуслік - найпопулярніший, універсальний протектор. Звичайно, для сільської місцевості, путівця і частого бруду все ж краще мати хороший шип. На путівці швидкість не важлива - головне не впасти в бруд. Але широкий протектор сильно ускладнює рух по будь-якій поверхні. Тому всюди в паспорті на гірський велосипед в описі Ви прочитаєте рекомендований тиск в шинах 3,5-4 бар або аті (майже однаково 1 бар = О. 9869аті). Досить жорстко, адже зовсім немає прогину покришки! Ось тут і вступає в дію передня амортизаційна вилка і їзда майже стоячи на педалях, пружний підсідельний штир!
 
 Міський велосипед має покришки шириною 1, 75 "як стандарт і відмінно котить по асфальту з тиском 2,5 -3 аті трохи прогинаючись.
 
 Що вибрати - вирішуйте самі, спираючись на призначення велосипеда і знання своєї місцевості.

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text