Вибираємо велосипед

Таке незвичне явище як коронавірус просто вибило людство з наїждженої колії. Автобуси, літаки та поїзди наказали довго жити. Сидимо вдома. На роботу добиратися залишився один вид транспорту - велосипед. Всі кинулися купувати, а їх-то ніби й багато у продажу, але який взяти? Ціни часом кусаються!
 
 Як підготуватися до купівлі велосипеда? Визначаємося з таким простим правилам:
 
- для всієї родини один або індивідуально кожному? Тому що велосипеди бувають жіночі, чоловічі та унісекс. Жіноча рама трохи коротше, кермо трохи вище, сидіння ширше і м'якше. Чоловікові з довгими руками буде некомфортно. На маленькій відстані це не буде так критично, але на 5км Ви це помітите.
 
- вибираємо розмір коліс. Так, саме так. Не потрібно боятися маленького діаметру. Правильний тиск, покришка і легка вага дадуть гарний накат і всюдихідність.
 
Де будемо їздити:
 
        1. Тільки місто, тверде покриття і без горбів і пагорбів. На роботу і з роботи.
 
    Для цього варіанту підійде будь-який розмір коліс, навіть найменші в 6-10 дюймів, одношвидкісні. Все залежить і від відстані. До відстані 3 км підійде навіть розмір до 20 ". Маленькі - вони зручні в зберіганні на балконі або в коморі, навіть в офісі! При цьому майже всі дорослі розміри з маленькими колесами - складні і легко розміщуються у багажнику авто. Прекрасно лягають в надувний ПВХ човен! Усі складні велосипеди - універсальні, мають довгий підсідельний штир, регульований винос керма і розраховані на зріст 155-180см.

Велосипед в лодке ПВХ

Складной велосипед для лодки ПВХ

     2. Місто і село. Асфальт і путівець, дача;

 
   Змішаний цикл. Тут більше підійде розмір 24 ​​-26 "-28". Знову ж відстань. Якщо більше 5 км - краще вибирати більший діаметр коліс. Однак при Вашому зрості 160 -170 см 28 "колесо буде завелике, а 29" підійде більше на зріст 180см. Це особисті рекомендації навіть якщо лінійка ростових розмірів рами є і для Вашого зросту. Можна купувати і міський варіант і гірський. Жінки не так агресивні і їм підійде міський тип велосипеда краще на планетарці. Чоловікам- гірський варіант з ходом підвіски до 80мм і 21 швидкістю.
 
        3. Покатушки по пересіченій місцевості, ямки і горбики. Риболовля. Краще гірський варіант з передньої м'якою підвіскою і ходом вилки не менше 80мм. Двухпідвіс буде трохи заважкий і його краще брати для більш пересіченої місцевості і чисто для покатататись. Діаметр коліс беремо не менше 26 "і далі - в залежності від зросту.
 
 Тому як ми говоримо про велосипеди для сім'ї - тобто гірські, міські та гібриди, то для них ростовка рам ділиться:
 
 
Розмір рами в дюймах в сантиметрах Зріст велосипедиста Позначення
13 "-14.5"                              33-36              145 - 155                       XS (XSmall) Мінімальний
15 "-16"                                 38-40               158 - 172                         S (Small) Малий
17 "-18"                                 43-47               168 - 182                         M (Meduim) Середній
19 "-20"                                 48-52               178 - 190                         L (Large) Великий
21 "-22"                                 55-58               188 - 200                       XL (XLarge) Дуже великий
23 "-24"                                 59-62               200 - 210                     XXL (XLarge) Максимальний
 
   Розмір рами - це відстань від центру вісі педальних шатунів до верхнього зрізу рами під сидінням.
 
 Крім цього потрібно розуміти, що розміри рам у всіх виробників можуть незначно відрізнятися від прийнятих і велосипеди ще бувають шосейні, дорожні, дитячі і складні.
 
 Ще одне при виборі рами і коліс: сьогодні усі ободи велосипедів зроблені зі сплавів алюмінію і цього не треба боятися - вони досить міцні і тут більшу роль відіграє правильний натяг спиць, ніж матеріал ободу. А ось рами алюмінієві і сталеві різняться. Чим? Алюмінієва рама має абсолютну жорсткість, тендітна і для неї краще мати м'яку підвіску і м'яке сидіння. Металева рама трохи "грає" при наїздах на нерівності і ідеально підходить для міської їзди і спокійного путівця навіть при ригидной вилці. Причому вага сталевого велосипеда буде ненабагато важче алюмінієвого. Знову ж розмір рами впливає і на її вагу. Чим менше велосипед важить - тим він дорожчий. Алюмінієвий велосипед з однаковими комплектуючими розміру коліс 26 "буде легше на 2 -3 кг від сталевого. Зазвичай сталевий - 17-18кг, алюмінієвий -15-16кг. Алюмінієвий дорожче на 1000-1500грн в цінах 2020року при доларі 27грн / $. Це для вітчизняних виробників родом з Китаю.
 
Це узагальнююча розмова про велосипеди для сім'ї. Карбонові або космічні технології - це доля спортсменів і циркачів, як і велосипеди BMX.
 
 А ще потрібно підібрати:
 
-подходящу покришку;
 
- правильне кермо;
 
- гарне сидіння;
 
- перемикачі;
 
- гальма;
 
 і багато іншого з чим довелося і мені зіткнутися при виборі велосипеда. Про це пізніше.
 
  При моєму зрості 172см я вибрав сталевий велосипед з рамою на 26 ". Критеріями була вантажопідйомність - тому сталева рама і складаний - щоб містився у човен. Гірський 26" - подорожі на відстань до 20 км з човном і рибальськими снастями по пересіченій місцевості з невеликими підйомами та стежками вздовж Дніпра.
 
Маленький складаний з 20-ми колесами відмінно лягає в човен. Але по стежках їздити з вантажем на ньому некомфортно - це легко сказано. Для міста і асфальту - підіійде. За містом - ні!
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text