Як правильно оцінювати спиртові напої

Джин

За все життя довелося бачити вітчизняного виробника спиртних напоїв тільки у діда, батька та у себе на кухні.

 Дід робив тільки бурякову горілку. Завжди вона була мутнуватою, не вельми гарного смаку. Але є й одна перевага бурякової горілки - вона дуже м'яка!

 Батько робив тільки з сахару або фрукти що вродила, вже чистішу і дуже кріпку, брав "поки горить". Мені процес знайомий і за все життя на своїй кухні робилося:

- бренді з виноградного жмиху;

- джин з можевелових кримських та закарпатських ягід;

- горілка пшенична;

- ром з горобини;

- вино сухе, столове, ігристе.

 Усі домашні спиртні напої відрізняються від промислових не вельми якісною очисткою кінцевого продукту. В Україні елітний алкоголь високої якості пропонує компанія "Brandbar" - вітчизняний виробник що народився вже в самостійній Україні. Компанія має сертифікат ISO(International Organization for Standardization — Міжнародна організація по стандартизації) та займається не тільки виробництвом, а важливіше - подає культуру вживання алкогольних напоїв, у чому ми значно відстаємо від розвинених країн.

 На моє розуміння, єдиний алкогольний напій що потрібен для того щоб "перебрати", це горілка. Усі остальні алкогольні напої треба вживати обережно смакуючи, получати задоволення саме зараз, а не на другий день вранці!

 До речі - у цьому році у роздібній торгівлі багато цукру вітчизняного виробництва, бурякового цукру. По супермаркетах його не знайдете - він трохи дорожчий, але горілка ...

 Рецепт: на 6 кг бурякового цукру пів кіло дріжджів. Розвести цукор у теплій воді, добавити дріжджі, поставити у тепле місце і гарно вкрити старими лахами.

Якщо усе правильно - на 5-й день будете гнати горілку. Обов'язково через фільтр та активоване вугілля. Любий домашній пристрій для дистиляції згодиться. Перші 50 грам ніколи не брати - йде отрута, денатурований спирт. Для того щоб у домашніх умовах вийшов продукт високої якості - треба перегнати ще раз. Для цього всю горілку розводимо чистою водою щоб стало 20-30 % спирту.  Знову випаровуємо - і через воронку з вугіллям! Менше 35-40% - не берем, далі йдуть одні сивушні масла. Маємо на виході надкріпку горілку. Розводимо до 45%, виливаючи горілку у холодну воду малим струменем, помішуючи. Інакше - помутніє! На 6 л 60% горілки треба води питної до 1,8л, буде трохи більше 40%

Це не кінцевий продукт! Далі треба мати дуб, та наколоти паличок на 3-х літрову скляну посудину - десь 20-24 шт розміром 200х10х10-мм(усе це приблизно). Палички миємо, гарно пропарюємо у кип'яткові. Звісно, шо місцевість де росте дуб повинна бути екологічно чиста! Кора з аптеки - це нонсенс! Даємо висохнути і маємо ось таке диво через вісім місяців:

 

Напій на дубових паличках. Віскі домашнє.

 А тепер - до головного. Компанія Brandbar виробляє десятки найменувань алкогольних напоїв високої якості. Хтось полюбив коньяки, бренді чи вино - це одна справа. Друга... ну ось наприклад: приніс я вже дворічний домашній напій знайомому. Він мовчки скуштував і каже: - " Гарний що кріпкий". Оце й усе. Ні поколихав, ні понюхав, ні на кольори не подивися. Оце Вам і є культура споживання. Головне - що кріпкий та в голову б'є!

Узвар і віскі.

Так от - з бурякового цукру вийшло випадково віскі відмінної якості із ледь помітним неповторним ароматом сирого цукрового буряку. Хто не їв борщ з цукровим буряком з пічі, або не куштував дідову "бурячиху" - той не вловить цього гасла! Не кожна  людина може це оцінити, немає у державі пропаганди здорової культури вживання алкогольних напоїв! Може тому що ми були занадто бідні кілька століть?

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text