Збалансоване харчування

Що Ви знаєте про збалансоване харчування і чому харчування спортсменів, армійське та харчування при деяких видах туризму вимагає особливої ​​уваги. Для повного розуміння збалансованого харчування слід враховувати і час в який ми живемо - вік інтенсивних технологій:
 
- риба з штучних водойм;
 
- овочі з теплиць і парників, вирощені з особливих технологій, іноді прямо на соломі;
 
- фрукти, ягоди - краплинні технології;
 
- злаки - гібриди,
 
і все це густо поливається аміачною селітрою. У комплексі з іншими хімічними добривами маємо багато незбалансованого харчового продукту. Багато !!! - Інакше людство спіткає голод!
 
 На тлі такого потоку технологій для отримання продуктів харчування, є серйозні недоліки, які полягають в чистоті кінцевого продукту. Все питання в смакових якостях та вмісті ненасичених жирних кислот. Простому обивателю це питання майже ні до чого, а от харчування дітей, спортсменів, туристів, солдат і окремих груп хворих на туберкульоз людей гостро потребує ненасичених жирних кислотах Омега-3, Омега-6, Омега-9 і інших біологічно активних добавках.
 
  Що це за кислоти, з чого їх виробляють і в якому вигляді вони потрапляють до нас? Краще про це прочитати на сторінках спеціалізованих компаній що займається популяризацією здорового способу життя. І не потрібно відмахуватися - Вам же лікарі часто призначають вітаміни C, D, або той же риб'ячий жир - Омега3! Просто сучасні назви в наш час трохи збивають з пантелику.

Та все ж про риб'ячий жир. Його більше міститься в морській рибі, але й у річковій Омега3 теж присутня. Якщо хто старіший за віком - пам'ятають що в радянські часи, так роки 50-60-ті минулого століття, школярам молодших класів давали риб'ячий жир і щодня склянку молока. Чому риб'ячий жир? У повоєнні роки (1939-1945) породіллі в більшості своїй пережили голод 33-го, війну і післявоєнну розруху - їхні діти були схильні до рахіту. Не тільки від рахіту захищає Омега-3. Риб'ячий жир зміцнює імунітет. Згадайте, скільки ядерних вибухів прогриміло по Україні тільки в пошуках руди, нафти, газу і вугілля?
 
 І ще про збалансоване харчування:
 
 Мій далекий предок, ще за часів майже Дикого Поля і запорізького козацтва, з п'ятьма сім'ями виїхали з Полтави і осіли на території сучасного Донбасу - в середній течії на лівому березі річки Кальміус, утворивши хутір у володіннях козацької Кальміуської паланки. Що і як заготовлювали про запас у зиму з розповідів предків?
 
 Льох бал викопаний в глинистому ґрунті і перекритий очеретом по жердині. Заготовляли:
 
- солонина. Кінь, бичок, порося. Все м'ясо великими шматками солилось в бочку густо сіллю. Овець тримали для вовни - одяг. Кури - були;
 
- помідор, картоплі, кукурудзи - не було, огірок і капуста - були і солились теж;
 
- яблунь, слив і груш - не було. Зате терен ріс по балках - його квасять бочками і донині;
 
- зернових було багато: пшениця, ячмінь, гречка, горох, просо.
 
І що найцікавіше хотілося сказати - рибу обов'язково заготовляли раз на рік - восени і багато! Як? Сітка - бредень була одна на все село у церковного батюшки. Брали по черзі на кілька дворів і затягували бредінь по річці у водяного млина - тут риби було неміряно. Залежно від складу сім'ї додому везли по возу або менше. У прапрадіда сім'я була - 7 осіб. Одного возу було достатьно для зими. Не менш 100кг. Крім цього приїжджали рибалки з Приазов'я - везли в'ялену рибу в обмін на зерно.
 
 Таким чином - Омега3 була присутня в раціоні українців завжди, в усі віки! Сьогодні ж світ живе, харчується по іншому і про користь для організму Омега 3-6-9 розкажуть тільки фахівці-медики. До цього можна тільки додати, що за часів коронавирусів нестача в організмі вітамінів загрожує негативними наслідками від ослаблення організму!

 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text