Зібрати електровелосипед

Не всі розуміють що таке електровелосипед, потужність двигуна, напруга - тут треба бути механіком, електриком і дещо розумітися у цих галузях. Більшість населення України звикло до транспорту з двигунами внутрішнього паління, простіше - на бензиновій ході. При цьому слово "бензин" трохи вибивається з колії розуміння - зерно і сталь продаємо за світовими цінами, а зарплати - від "получки до получки". Про пенсіонерів - геть нема що й сказати.
 
Отже - питання була просте - потрібен мобільний транспорт для поїздок на дачу, риболовлю, в ліс за грибами. Все в межах 20 км, дача взагалі в 3км від міської квартири. Машина є, стоїть у гаражі - іржавіє, нікому не потрібна, стоїть  "про всяк випадок", продати не можна - субсидія !! Крім цього транспорт цей повинен перевозити надувний човен ПВХ з усіма снастями і виловленої рибою. Якщо порахувати:
 
- човен Барк, 220см, борта 34см, без настилу, вага - 12кг (спеціально підбиралася легка під велосипед на одну особу);
 
- снасті, прикорм - 2 кг;
 
- якоря (хвора тема рибалки) - 8 кг;
 
- риба ...
 
- рибалка, спорядження від дощу, холоду, намет, казанок, спальник ... - 90кг
 
- разом корисного навантаження на транспорт ~ 120 кг, напевно це мах.
 
Грузопаод'емность човни Барк 220 - 150кг. До того що пораховано додати вагу велосипеда ~ 20кг і відняти якоря, в вантажопідйомність потрапляємо.
 
Все відмінно, не виходить одне - крутити педалі важкувато, особливо по пересіченій місцевості і на відстань до 10 км. Природно що виїзди на риболовлю і за грибами бувають і на легковій машині з друзями - тоді все простіше - це відпочинок. А ось наловити і насолити на зиму кг до30 риби - це вже робота.
 
Виникло бажання і потреба зібрати електровелосипед і рішення виявилося простим. Велосипед вже є - Десна, стара, добра, складна радянська Десна на 20-х колесах, неубіваемий велосипед якому вже 30 років і нічого, крім расходников! Решта підказки прийшли з появою на ринку України акумуляторів Boston Swing, тих самих, які застосовуються в батареях електромобілів. В даний час в електровелосипед на ринку України застосовують акумулятори:
 
- свинцеві кислотні - дуже важкі, з обмеженим терміном служби;
 
- літій іонні (Li-ion) - легкі, з 1000 циклів заряду-розряду. Що таке тисяча циклів? Наприклад у мене є шахтарська "коногонка" на сухих нікель кадмієвих акумуляторах з 1000 циклів заряду-розряду. Для шахтарів вона розраховувалася мах. на 2-3 роки експлуатації, моєї вже 23 роки і ще на нічну риболовлю вистачає !!! На електровелосипеді вони служать 4-6 років.
 
- і новий напрямок і прорив в електросмобілестроенііі - акумуляторні осередку від американського бренду Boston Swing 5300которие:
 
- теж літій-іонні, але з 3000 циклів заряда- розряду (!!!);
 
-можливістю заряду при негативних температурах;
 
- бисть зарядка до 80% за 1 годину;
 
- при розряді до 70% видає повну ємність;
 
- говрят що в кілька разів дешевше, але у нас поки всього лише в два рази в порівнянні зі звичайним Li-ion.

 

 Дальне потрібно просто зібрати електровелосипед - купуємо Електронабір з найкращими акумуляторами, гайковий ключ і викрутку. Всі ... електровелосипед готовий. Надійний, легкий, зручний, легко лягає в човен, а потім і везе її з рибалкою і уловом! На свою Десну я взяв Електронабір на 350Вт з аккуімуляторамі 48В10,6а / ч. Поки вистачає.

 

 

 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text