Зробити ортопедичне ліжко

Кровать своими руками

Сучасна роботизация виробничих процесів і особливо в пересуванні важких предметів, створили з нас новий вид Homo sapiens що йому стали небезпечні динамічні навантаження. І все ж мандрівникам доводиться носити на собі переповнені рюкзаки вагою понад 50 кг в будь-яку погоду по місцевості що значно відрізняється від міських площ. Наслідком є викривлені хребти, міжхребцеві грижі і болі в поперековому відділі, що не завжди підвладні лікуванню сучасною медициною - така неприємність відома багатьом. Для полегшення болю і часткового виправлення допущених помилок при порушеннях в роботі хребта промисловість пропонує різні варіанти ортопедичних матрасів, основним призначенням яких є підтримка хребта в оптимальному положенні. Властивості ортопедичного матрасу об'єктивно показані на схематичному малюнку:

Посилити ортопедичний ефект допоможе і спеціальний пристрій ліжка. Відмінність ортопедичного ліжка від звичайного з дерев'яною підлогою в наявності спеціальних ламелей - невеликих по ширині смужок гнутоклеєної фанери. Під навантаженням ламелі прогинаються у місцях найбільшого навантаження, посилюючи ортопедичний ефект і значно подовжуючи термін служби матрасу.
 

 В даному варіанті були перероблені під ламелі два дерев'яні полуторні ліжка, власне від них були використані тільки два несучих каркаси, що згодом були з'єднані воєдино болтами М10, а з боків до них приклеєно декоративну огорожу з дошки та покриттям кольоровим лаком. Для виключення скручування дошки огорожі зроблені клеєними з трьох брусків. Для склеювання всюди застосовувався ПВА D3. Ламелі використовувалися букові товщиною 10мм.Сделать ортопедическую кровать

Огорожа, що у ногах, кріпилися металевими куточками від старої ліжка на шурупах до підсилювальних брусків, тому що дошка тонка (до 25мм) і шурупи може вирвати. Бруски приклеювалися до всіх що з'єднувалися дошках.

Сделать ортопедическую кровать

Спинка в головній частині виконана високою - завдання було відмовитися від настінного килима, який раніше прикривав зовнішню, прохолодну взимку стіну. Спинка також виконана з клеєних брусків і вийшла досить важкою, та ще й при декорованих вставках з 8-ми мм плити OSB. Навісною вона ніяк не виходила, довелося спинку ліжка наглухо прикріпити до стіни, а вже до неї приставити саму конструкцію ліжка і з'єднати їх потайними довгими болтами М6. Це рішення виявилося практичним - придбаний в магазині ортопедичний матрас розміром 1900х1600 виявився по довжині на пару см довший. Якщо вирішите самостійно зробити ортопедичне ліжко - краще купить матрас заздалегідь.

Кровать своими руками Кровать своими руками

Опорні ніжки виконані з брусків 60х120 і довше старих - подалі від холодного долу. Висота ліжка до верху матрасу вийшла 510 мм і на відміну від минулих років цієї зими спати було тепліше.

Кровать своими руками

В іншому варіанті можна зробити бічні дошки спинки опорними - тут же знайдете фото клею і лаку.

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text