Що робити, якщо підозрюєте у себе коронавірус. Інструкція

 
Звертаємо увагу, що інструкція складена за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Міністерства охорони здоров'я України виданням Гордон.
У випадку якщо у вас симптоми респіраторного захворювання – температура, сухий кашель, утруднене дихання, біль у горлі, риніт, лихоманка – залишайтеся вдома, постарайтеся самоізолюватися, зателефонуйте до свого сімейного лікаря або викличте "швидку" за телефоном 103.
 
Якщо у вас немає вищезазначених симптомів, але ви в останні 14 днів були в країні, де зафіксовані випадки захворювання COVID-19 чи ви спілкувалися з інфікованою людиною, також треба звернутися до лікаря і повідомити йому про це.
 
Діагностика на наявність у вас нового коронавіруса буде здійснюватися виключно у випадках, відповідних епідеміологічного та клінічного визначення хвороби, вказаних у рекомендаціях ВООЗ. Чи потрібно вам проходити діагностику на коронавірус, вирішують тільки лікарі, у них є чіткий алгоритм дій. Тестування проводить вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України.
 
Результати тесту на наявність у вас нового коронавіруса будуть відомі приблизно через п'ять-шість годин, після чого лікар сам вам пояснить, що необхідно робити. Купити тест-систему для самостійного виявлення у себе нового коронавіруса сьогодні в Україні неможливо.
 
Якихось спеціальних заходів профілактики захворювання COVID-19, викликаного коронавірусом SARS-CoV-2, або ліків проти коронавіруса з доведеною ефективністю на даний момент не існує. Але щоб знизити ризик зараження, ВООЗ та Моз України рекомендують дотримувати наступні базові правила:
 
-регулярно ретельно мийте руки з милом протягом 20-40 секунд і/або обробляйте руки спиртовмісними (від 60%) антисептиками;
-не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа і рота, це стандартний шлях потрапляння вірусу в організм через заражені поверхні (тому так важливо мити руки).
-При кашлі і чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя, після цього серветку відразу викиньте, а руки вимийте;
-уникайте місць скупчення людей, дотримуйтесь дистанцію і тримайтеся від оточуючих (особливо від хворих) на відстані як мінімум 1-1,5 м;
-не їжте продукти, особливо тваринного походження без термічної обробки (так, ймовірно, відбулося перше зараження коронавірусом);
-намагайтесь уникати контактів з тваринами, якщо контакт все ж відбувся – обов'язково вимийте руки;
-намагайтеся повноцінно харчуватися і займатися фізичними вправами, дотримуватися здоровий сон, стежити за водним балансом організму.
 
Медичні маски, на які в Україні спостерігається підвищений попит, як засіб захисту від коронавирусной інфекції малоефективні. ВООЗ та Моз України рекомендують надягати маски тим, хто заразився, щоб не поширювати інфекцію.
 
 
Спалах коронавирусной інфекції COVID-19 почалася в грудні 2019 року в китайському Ухані. Станом на початок доби 11 березня в Китаї від коронавіруса померло 3158 осіб, число підтверджених випадків зараження коронавірусом зросла до 80 778. За даними ВООЗ, станом на 10 березня за межами Китаю зареєстровано 32 778 випадків інфікування в 109 країнах, 872 людини померли.
В Україні зафіксовано один випадок зараження (чоловік захворів після поїздки в Італію). Ще у 41 пацієнта захворювання не підтвердилося, один зразок знаходиться на стадії дослідження, повідомили в прес-службі Моз 11 березня.
11 березня Кабмін ввів карантин в навчальних закладах країни і обмежив проведення масових заходів, а також припинив авіасполучення з Італією і закрив 75% пунктів пропуску на кордоні.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text