Чому Гонконг

Здається це дуже далеко - чужа, незрозуміла звичаями і людьми країна, як ніби-то Китайська Народна Республіка, але є щось особливе.
 
 Гонконг це як би держава у державі. Країна Гонконг розташувалася на більш ніж 260 островах. Адміністративне управління країною розташоване на однойменному, головному острові.
 
 Історія держави складна і заплутана у гілках земної цивілізації, але все ж відрізняється від історії України прозорістю подій і строгим виконанням договорів з сусідніми державами, а також колишньої власницею Гонконгу - Великобританією. За останньою декларацією від 1997р. між Великобританією (колонізатором Гонконгу з 1842р.) і КНР (спадкоємицею маньчжурської Імперії Цин з 1911р.) - усі території країни Гонконг на 50 років знаходяться у повній автономії, незважаючи на загальну національну єдність з Китаєм. У Гонконзі живуть китайці і КНР не претендує до 2047 року на його території. Однак не все так гладко і деякі питання, що стосуються незалежності, все ж виливаються у вуличні протести.
 
 Але це не головне, зверніть увагу:
 
- населення майже 8 млн чоловік;
 
- територія - 1106,4 км2;
 
- щільність населення - понад 7000 чол / км2.
 
Для порівняння: в Україні щільність населення, вельми орієнтовно, становить на 2019 рік - 75 чол / км2 із населенням близько 37 млн. Чол.
 
А тепер відчуєте динаміку і темп життя країни, щільність населення якої в 100 разів перевищує наш, український.
 
Принципи державності Гонконгу такі що держава не втручається в економіку !? При цьому ВВП країни становить понад 250 млд. дол. США, або -38700 дол. на душу населення - найвищий показник в Китаї! І це при мізерних природних ресурсах і відсутності сільгоспугідь!
 
Україна - ВВП 130 млд. дол. США (2018), на душу населення - трохи більше 3000 дол. США !?
 
 Вражає масштабами все ... експорт ... Велика частина товарів цієї маленької країни вивозиться по всьому світу авіаперевізниками. В Україну авіа доставка з Гонконгу можлива з українськими компаніями.

 Гонконг

Аеропорт побудований на штучно намитому острові. Його будівництво обійшлося в 20 млд.долл. США. Підприємство будувалося 6 років та функціонує з 1998р .. За грузопотоками - це найбільший в світі авіатермінал з товарообігом понад 2 млн. тон вантажів на рік. Велика частина експортованих товарів виробляється в материковому Китаї. Гонконг - це тільки реекспорт. Звідси і високий ВВП - понад 75% доходів від ринку послуг.
 

 Тепер питання: - "Чому Гонконг?" - відпадає, але, з огляду на масштаби ринку товарів і мовні складності Китаю, зробити шопінг і організувати доставку тут буває непросто. У таких випадках українські компанії можуть виявитися просто незамінним помічником, консультантом і способом доставки. 

  Гонконг є прикладом успішної економіки, побудованої на повітрі. Всього лише послуги!? ...

  

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text