Гранітно-степове Побужжя

Водні туристичні ресурси України можна віднести до місць щодо незайманих природних територій, а з огляду на недостатній розвиток водного туризму і слабку його підтримку на інформаційному рівні, залишається сподіватися на розумний вибір пріоритетів нації для активного відпочинку.
 
У цьому сенсі провідне місце займає і щороку приваблює все більше туристів, і не тільки з України, велична, по справді тільки українська річка Південний Буг.

Починаючи свій рух на Волинсько-Подільській височині, річка проходить через Хмельницьку, Вінницьку, Кіровоградську та Миколаївську області, впадаючи в Чорне море у районі Миколаїва і при протяжності 806 км є найбільшою річкою України, що має басейн водозбору тільки по її території. У більшій своїй частині річка має круті схили берегів і надто швидку течію із схилами до 50см на 1 км, рясніє порогами, перекатами, скелястими островами, що створює прекрасні умови для екстремального туризму. Збираючись у небезбечну подорож заплавою Південного Бугу вам знадобляться канати, мотузки, шнури, туристичні гасові балоні та знаряддя для риболовлі що пропонує інтернет - магазин Вітаже та інше. При цьому спорядженні сплав по Південному Бугу буде більш безпечнішим та найцікавішим у районі регіонального ландшафтного парку Гранітно-степове Побужжя. 
 
Парк створений у 1994р. на берегах Південного Бугу Миколаївської обл. і має невелику площу - всього 50км2. Простягається Гранітно-степове Побужжя від Первомайська до сел. Олександрівка уздовж заплави річки Південний Буг протягом 70км. При цьому найцікавіші для туристів і любителів рафтингу місцевості знаходяться в районі села Мигія. Тут же, в селищі Мигія, мається туристична компанія, що пропонує рафтинг-сплави і індивідуальні туристичні тури в весняно-осінній період аж до льодоставу.

 

Серед українських туристичних маршрутів парк Гранітно-степове Побужжя і безпосередньо заплава річки Південний Буг в районі с. Мигія вважається не тільки самою мальовничою місцевістю долини річки, але і всієї рівнинної частини України. По заплаві підносяться обривисті гранітні береги та острови з валунів походженням в мільйони років, що несуть в собі красу ландшафту тисячоліть, утворюючи каньйоноподібну вузьку долину шириною 200-400м. Деякі скелі мають охоронний статус і старовинні назви: Висока скеля (+ 35 над поверхнею землі) або скеля Турецький стіл, що нагадує нам, що тут ми знаходимося на території Ханської України. Місця історичні та тісно пов'язані не тільки з древньою історією України-Русі, а й січовими запорізькими козаками і гайдамацькими повстаннями. Це підтверджують місцеві перекази про скарби запорізьких козаків, Андрія Мамая і назви: Компанійська скеля і острів, Гайдамацька балка, Стіл - камінь, Червоні ворота, Запорізький поріг, острів козака Мамая,
 
Рослинний і тваринний світ майже не відрізняється від всієї степової зони України, але тут він збережений практично в первозданному вигляді - всього понад 900 видів судинних рослин і до 300 представників хребетних, птахи, комахи, 35 видів риб і серед них - марена дніпровська - найбільша рідкість українських річок, занесена в червону книгу України і Європи. За дослідженнями - ці землі не користувалися людством та не покривалися водою морів і льодовиками більше 60 млн. років!

 

Чорні археологи не менше ніж прості туристи полюбляють ці краї: понад 100 пам'яток археології, місця відвідувані древніми греками і римськими легіонами, чумацький шлях до самої Ольвії.
 
І до всього іншого - родонові джерела та невивчені і нерозкручені національні багатства українського Гранітно-степового Побужжя, що претендує на звання Національний Парк Гранітно-степове Побужжя.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text