Купівля квартири під перепланування

Такого виду туризму немає в теорії, але він існує і пов'язаний з пошуками роботи в населених пунктах рідної країни, що тягне за собою переїзди та придбання нової квартири. Питання придбання житла особливо гостро стоїть на порядку денному у сімей що тільки сформувалися і часто погляди їх звертаються на більш дешевий сегмент ринку квартир - квартири радянського житлового фонду. При цьому начитавшись журналів і надивившись роликів про можливості перепланування багато хто мріє зробити покупку квартири під перепланування.
 
Зважившись на такий крок треба пам'ятати, що самостійне перепланування квартири без відповідних дозвільних документів визове ускладнення, пов'язані з порушенням чинного законодавства аж до судових позовів та інших ускладнень таких як: квартиру з неузаконеним плануванням не можна продати, подарувати, заставити тощо.
 
І все ж зважившись на покупку квартири в Київі або іншому населеному пункті України і мріючи про її перепланування, прочитайте наступні рекомендації і тоді Вам простіше буде зробити проект, виходячи з конструктивних особливостей споруди.
 
Житловий фонд, що дістався у спадок від країни рад, був не настільки різноманітний і зводився до кількох типових різновидів, що дозволяють або не дозволяють перепланування взагалі:
 
- Житлові багатоквартирні будинки з об'ємних залізобетонних блоків. Такі будинки мають підвищену сейсмостійкість - до 7 балів за шкалою Ріхтера, дуже швидко монтуються з окремих блок - кімнат і абсолютно не підлягають ніякому переплануванню. У таких будинках не можна переносити навіть розетки - в разі пошкодження арматури в бетоні, Ви порушуєте цілісність залізобетонної конструкції. Купити квартиру в такому будинку вже з переплануванням, навіть узаконеної, ми не рекомендуємо. Жоден проектний інститут, який розробив такий типовий проект, погоджень на перепланування не дасть без проведення дорогих випробувань новоствореної залізобетонної конструкції, яка у будь-якому випадку порушує сейсмостійкість будівлі. У будівництві діє проста аксіома: - "Якщо Ви перерізали хоч одну арматуру у залізобетонній конструкції - Ви створили нову залізобетонну конструкцію!" Тут і в подальшому потрібно розрізняти можливості проектних організацій що отримали ліцензію на ведення проектних робіт в будівництві сьогодні, і проектні інститути які займаються або займалися розробкою нових типових проектів житлового будівництва.

 

- Житлові багатоквартирні будинки так званого великоблочного домобудівництва. Такі будинки мають стандартну сейсмостійкість до 5 балів і змонтовані з великих бетонних блоків для зовнішніх і несучих стін при влаштуванні внутрішніх стін з цегли або гіпсокартону і бетону. Залежно від серії типового проекту в таких будинках можливе деяке перепланування тільки не бетонних внутрішніх стін.

- Житлові будинки великопанельного домобудівництва, розроблені для швидкого зведення житлового фонду після землетрусу в Ташкенті в 1966 році. "Ташкентська серія" - п'ятиповерхові "хрущовки" - найстаріші типові панельні житлові будинки в Україні, мають великий фізичний знос. На основі "Ташкентської серії" в країні були розроблені і інші типові проекти житлових будинків ленінградськими проектувальниками з великих стінових панелів висотою 9 поверхів і сейсмостійкістю до 5 балів. Такі будинки також як і "ташкентська серія" мають перекриття з ж / бетону розміром на всю кімнату класу опирання "по колу" на з \ бетонні міжкімнатні внутрішні стіни. Крім вертикального навантаження, усі бетонні перегородки зав'язані з зовнішніми стіновими панелями в особливі "шарнірні" вузли для підвищення сейсмостійкості і є несучими. У будинках цих серій можна рухати тільки цегляні і гіпсобетонні перегородки. На жаль дуже часто до таких будинків, уже в наш час, прибудовані або вбудовані в їх перші поверхи підприємства малого бізнесу. У всіх випадках розрізана зовнішня стінова панель і напевно без узгодження з проектною організацією що розробила типовий проект.

 

 

- Цегляні житлові будинки із силікатної або глиняної цегли найбільш доступні для перепланування внутрішніх перегородок. Але і тут внутрішня перегородка, що йде через всю будівлю поперек і з'єднує зовнішні стіни, бере участь в розрахунках на сейсмічність, хоча і не несе вертикальних навантажень. Її чіпати не можна, а ось інші можна рухати при наявності проекту перепланування. У внутрішній капітальній стіні, що йде посередині уздовж усього будинку можна робити додаткові отвори тільки при наявності проекту перепланування та проекту виконання робіт. Без проекту виконання робіт можете завалити вищестояще перекриття. Купівля квартири під перепланування в такому будинку є найбільш прийнятною.

- Сучасне домобудівництво цегляне або з монолітного залізобетону в корені відрізняється будовою основного несучого каркасу будівлі і в більшості випадків є індивідуальним будівництвом, що передбачає, з самого спочатку, роботи по влаштуванню внутрішнього планування квартири її власником. Тут Ваша уява може розгулятися на всі 100%. У новобудовах є ще цілий ряд переваг, включаючи індивідуальне опалення, освітлення і гаряче водопостачання. Ціни звичайно "кусаються" - і це м'яко сказано.

Ще один цікавий аспект перепланування - багато хто хоче видалити підвіконний блок, що знаходиться поруч з балконними дверима, і зробити величезне вікно на весь отвір. При математичних розрахунках будівництва будинку у всіх старих проектах вага підвіконного блоку не враховується при визначенні несучої здатності затисненої балконної плити, але побічно посилює її значно. Приблизно це виглядає так: - "Якщо Ви під час вечірки станцюєте на старому балконі вдесятьох, то після того як приберете підвіконний блок - я б і втрьох не вийшов танцювати". Крім цього в деяких проектах під балконними дверима прокладена арматура і іноді це 6 шт. рифленої А3 діаметром 14 мм. - цю арматуру чіпати не можна! - А вона то якраз і заважає зробити підлоги балкона і кімнати в одному рівні!
 
І хто бачив в телешоу по ремонту квартир щоб переносилися стіни або забирався підвіконний блок? - Ніхто! В цьому і є вся суть покупки квартири під перепланування - скоріше це лише маркетінові ходи новостворених проектних організацій і тільки.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text