Виїзний туризм

"Залізна завіса" відкрилася для українців у 1990 році і сотні тисяч наших співвітчизників кинулися підкорювати незвідані континенти! Виїзний туризм придбав в Україні небувалу популярність не тільки в епоху глобалізації та спрощення візового режиму деякими країнами - багатьох приваблювала робота за кордоном з метою поправити своє матеріальне становище. Спочатку - тимчасово, а потім багато хто отримав посвідку на проживання і в кінцевому підсумку стали громадянами іншої держави. Чисельність населення України на 1.01.1990 р - 51838,5 млн. чол., 1.01.2015 - 42928,9. -  вибули понад 2,7 млн. українців що виїхали на заробітки за кордон і це статистика тільки по тих що офіційно виїхали!
 
Не секрет що для багатьох, навіть економічно розвинених країн світу, міжнародний виїзний туризм є якщо не головним, то досить дохідним джерелом для державного бюджету. Навіть такі країни Європи як Іспанія, Греція, Австрія, отримують більше третини експортної виручки, загальні доходи Туреччини від туризму у 2014 році перевищували більше $ 34 млд. при кількості іноземних туристів більш 42млн.чол., Єгипту - 13% ВВП країни або $ 7,5 млд. У нас же кількість українців що відвідали закордон в 2013 р склало 2,7 млн. чол, при цьому вони вивезли з України $ 6 млд !? У цей же період відвідало Україну понад 23 млн. Туристів, а чистий дохід бюджету склав, враховуючи навіть нашу тіньову економіку, близько 2 млд. грн. !? І тут питання полягає у державній підтримці  українського туристичного бізнесу - пам'яток старовини у нас помітно менше ніж у Європі, немає і південних морів, немає гірського Криму, залишилося трохи риби у річках, ліси, Карпати та Чорнобильська зана з містами відносно незайманих територій.
 Наразі ціна запрошення в Україну для іноземців геть невелика і якщо у Вас зїявилися друзі за кордоном - запрошення для іноземця можна оформити за допомогою київського Бюро перекладів Idioma.
Що в країні відбувається зараз - зовсім не найкращі часи у всіх дохідних галузях, і погляди багатьох молодих українців, в зв'язку з можливістю безвізового режиму з ЄС, спрямовані на більш високооплачувані ринки праці або відпочинок у країнах Європи. І якщо на зорі перебудови ближнім зарубіжжям для гастарбайтерів - українців була Росія - то тепер це робота у Польщі та інших країнах Євросоюзу. Подорожі з метою відпочинку або екскурсійні, стають пріоритетом для українців після отримання безвіза.

 

Безвіз - це дуже гарно і приємно дійсно тільки для екскурсійного туризму, адже біометричний паспорт ставить нас у більш жорсткі умови перебування в країнах Євросоюзу. Безвіз вносить суттєві обмеження на час перебування, а що стосується виїзного туризму з метою заробітку - сьогоднішній ринок пропозицій робочих місць низької кваліфікації у Європі досить обмежений і пов'язано це з багатьма причинами: світова економічна криза, війна в Сирії і потік біженців з Близького Сходу у Європу . Незважаючи на це очікується, що виїзний туризм перейде на нову стадію і подорожі будуть супроводжуватися більш ретельною підготовкою до виїзду і, якщо на роботу - то зі складанням угоди через посередницькі фірми котрі беруть на себе зобов'язання та консультації з наданням інформації про працевлаштування згідно чинного законодавства відповідної країни, пошук потенційного работодавца, бронювання робочого місця та ін. послуги яких не було тоді, у 90-ті.
 
А поки що - кожний наступний курортний сезон для туристичного бізнесу в Україні буде складний і непередбачуваний тільки у тій стадії "що буде ще гірше", але хіба нам це дивно?
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text