Надбав скутер що далі

Жити в Україні стає все складніше і ... приємніше! Складніше - тому що самі ходимо на вибори ... Приємніше - тому що вік технологій не стоїть на місці, корона COVID-19 підстьобує. На роботу і до місць відпочинку добиратися легше на своєму транспорті - це факт! При цьому незавидним і дуже популярним видом транспорту залишаються найпростіші: скутер, мопед і мотоцикл. Дешевизна цих виробів підкуповує молоде покоління, яке бачить в цій власності своє "Я", часто не уявляючи всіх нюансів експлуатації та керуючись лише можливістю відчути зустрічний вітер у волоссі своєї другої половини ...

Насправді сучасні скутери - дуже високотехнологічні вироби, розраховані на тривалий термін експлуатації. Найпоказовішим в даному випадку критерієм служить моторесурс двигуна. У сьогоднішнього японського скутера Хонда об'ємом 50см3 моторесурс становить до 50 тис км. Для порівняння - мопед "Верховина" Львівського заводу оснащувався двигуном з РРФСР місто Ковров (цех ширвжитку військового підприємства) обсягом 50см3, потужністю 2лс і розганявся до 50 км / год, маючи моторесурс до 5 тис. км. Власне, після придбання радянського будь-якого транспортного засобу потрібно було відразу ж йти в магазин за запчастинами про запас, створюючи при цьому дефіцит!

Сьогодні так питання не стоїть. Сучасний мотоцикл і мопед, скутер, навіть китайський, поєднує в собі передові матеріали та світові технології виробництва.

Покупка скутера

Ми ж хочемо звернути Вашу увагу на деякі основні речі, про які Ви повинні пам'ятати і дотримуватися.

1. У будь-якого сучасного високотехнологічного транспортного засобу присутній зовнішній обвіс: крила, бризковики, всілякі захисні кожухи, сидіння з сучасного шкірозамінника і багато декоративного пластику. Причому пластик має фарбування і майже завжди недешевими автомобільними фарбами. З огляду на те, що двоколісний транспортний засіб не стоїть на місці без додаткової опори і часто експлуатується по лісовим непрохідним стежкам - бережіть обвіс від подряпин, ударів і сам транспорт від падіння! Так Ви значно збережете свої готівкові!

2. Не користуйтеся дешевими маслами і мастилами. Якщо їздите часто по місцевості з крутими підйомами та спусками - рівень масла повинен бути більш 3/4 допустимого обсягу на щупі. В іншому - не менше 1/2. Це тому, що максимальний рівень масла розрахований на максимально можливі ухили дороги, що буває вкрай рідко. Тримати ж постійно повний рівень - теж недобре. При швидкій їзді під навантаженням по рівних дорогах усі сальники і пильовики двигуна будуть відчувати зайві, що їх видавлюють, навантаження від картерних газів, газів що проникають в картер через зазори поршень, кільця - стінки циліндра. Перевіряти рівень масла потрібно завжди перед виїздом. На стоянках або при зупинках завжди звертати увагу на наявність протікання і крапель олії на землі.

3. Завжди перед початком руху перевіряйте покажчики поворотів і стопи, світло. Збираючись у дальню дорогу проведіть зовнішній уважний огляд на предмет: іржа біля болтів і гайок - потрібно підтягнути, несучі конструкції - іржа, можливо зародилася тріщина, кріплення пластику і т.д.

4. Після покупки, навіть на новому т.с., поміняйте масла і гальмівну рідину. Суворо дотримуйтеся рекомендацій менеджерів компанії в частині марок мастильних матеріалів. Ніколи не купуйте їх у неперевірених випадкових дилерів.

5. Якщо міняєте гальмівну рідину, то нової слід витрачати майже вдвічі більше заявленого обсягу. Це випливає з необхідності не тільки заміни останньої, а й промивання всієї гальмівної системи. У кожному окремому транспортному засобі процес заміни гальмівної рідини майже однаковий і називається "прокачування гальм". Прокачування - видалення бульбашок повітря з системи. Повітря в гальмівну систему потрапляє в результаті підсосу через знос та ущільнення робочих циліндрів або закипання рідини. Останнє практично ніколи не буває при користуванні якісною гальмівною рідиною. Це веде до ще одного правила:

- на крутих спусках не можна постійно тиснути на гальмо - його перегрів може викликати не тільки викривлення гальмівних дисків, але і закипання рідини в робочих циліндрах.

Всі гальмівні рідини засновані на непитних спиртах (отруті), температура закипання яких починається з 71С °. Завоздушені гальма - завжди аварійна ситуація!

При прокачуванні гальм, або заміні гальмівної рідини в системі, не пропустіть момент, коли рідина вся пішла з гальмівного бачка. Якщо головний гальмівний циліндр захопить повітря (а це було майже у всіх !!!), проблем з подальшим прокачуванням не оберете! Дії будуть все ті ж, тільки довго і до сліз прикро!

Прокачувати гальма потрібно завжди після заміни колодок, навесні, восени. Та й під час щоденної експлуатації, коли помітили м'якість педалі гальма. Часто робочий циліндр і не дає течії, а повітря підсмоктується.

В основному все не так вже й складно, сучасна техніка на кілька порядків надійніше тієї, яка була ... А це всього лише поради бувалих! 

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text