Шашлик на кожен день

З виникненням свідомого життя на Землі м'ясне блюдо завжди було в пріоритеті зважаючи на свою калорійність та легкодоступність. Все дуже просто - відловлюєте будь-яку тварину і готуєте її м'ясо на багатті. Процес приготування найпростіший: вогонь - і м'ясо смажиться на рожні. Так було завжди.
 
М'ясне блюдо на багатті, або вірніше, на вугіллі, залишається найбільш пріоритетним у спокійному стані на природі, туристичному поході. От тільки невдача - як зберегти м'ясо тривалий час у природних умовах, без сучасного холодильника - так ми і підходимо до питання про виникнення цієї популярної та неймовірно смачної страви - шашлик.

Шашлык из свинины

Сьогодні немає такого ресторану на Україні, який би не пропонував у своєму меню шашлик зі всіляких сортів м'яса аж до екзотичної кенгурятини, але справжній шашлик Ви можете покуштувати тільки у ресторанах традиційної кавказької кухні.

Шашлык из баранины

Чому кавказької - та будь-якої кухні, пов'язаної з традиціями високогір'я і випасом овечіх отар. Щоб Ви не говорили про походження шашлику, знайте - мариноване м'ясо на багатті вперше приготували пастухи з гірських селищ. Уявіть собі величезну отару овець в оточенні скелястих вершин. Щодня відбуваються травми тварин, можуть вовки погнати стадо або рись. Куди подіти поранену вівцю? Природно її дорізають, м'ясо складають у шкіряний мішок - бурдюк і для збереження заливають кислим овечим або козячим молоком. Так бурдюк з м'ясом і висить у пастуха за спиною. На привалі - мариноване м'ясо на вугіллі - ось Вам і історія походження шашлику. Чому в горах? На території України вівчарство - теж популярний і розвинений вид тваринництва, тільки клімат набагато спекотніший за гірський, особливо у літню пору і зберегти на кілька днів м'ясо, навіть мариноване - проблематично. Тому в українських степах м'ясо частіше готували на рожні, на велику компанію. На то є теж причина - по степу пересуватися малої ватагою дуже небезпечно - ніде сховатися від набігу кочівників, це не гори, не загубишся.

Ось Вам простий рецепт шашлику на кожен день:

- найголовніше - правильний вибір м'яса. На Україні традиційно шашлик готують зі свинини, при цьому ошийок вважається найбільш підходящим для цієї страви, тільки не помиліться у виборі на ринку - іноді він занадто жирний. Нежирний і дуже соковитий шашлик вийде з передньої лопатки - тільки потрібно постаратися вирізати все прожилки. Непогано з верхньої частини задка, якщо при зніманні сала частина його залишили на м'ясі, реберця - словом на любителя. М'ясо слід вибирати тільки найсвіжіше - нічного забою. З ранку на ринку воно ще тепле - перевіряється долонею. Дивіться на тушу: сьогодні на ринку велика частина свинини - т.зв. "бройлери" вирощені за сучасними технологіями на одних комбікормах - м'ясо у них жорстке і така туша не може перевищувати 90-100 кг. Гарне, м'яке м'ясо і сало з справжнім сільським українським ароматом буде з туші вагою близько 170 кг, вирощеної на зерні, гарбузах, цукрових буряках і ще краще в господарстві де є корова - тоді поросяті точно потрапляло молоко, сироватка та інші молочні продукти - це м'ясо найніжніше, що тане в роті при будь-якому вигляді приготування;
 
- другий етап - маринування. Лук, перець чорний мелений, лаврове листя, сіль - ці спеції застосовуються завжди. Для кислоти - оцет, лимон - хто як любить і знайте що в кислому середовищі гинуть небажані мікроорганізми. Якщо застосовуєте для маринаду вино, пиво - тільки не для дітей, може боліти голова як на похмілля. При маринуванні м'ясо потрібно просто місити руками в повному розумінні цього слова;

- вогонь, вогнище, вугілля. Потрібне тільки розпечене вугілля, полум'я - ворог шашлику. І ... другий шашлик завжди м'якше - він смажиться не на першому розжареному вугіллі, не підгорає, а "доходить" і смажиться хвилин сорок - це нормально. Дрова краще застосувати з фруктових дерев.

Шашлык на столе

Зазвичай це головне чого Ви повинні дотримуватися при приготуванні шашлику на кожен день. Успіхів!

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text