Спецвзуття

Усе взуття, що пропонує вітчизняна та світова взуттєва промисловість, можна рознести на категорії спеціального взуття. Хоча під брендом спецвзуття ми перш за все маємо на увазі взуття що призначене для різних категорій робітничих професій. Розглядаючи питання ціноутворення на спецвзуття, ціна у різних виробників його однакового призначення може відрізняти в рази.
 
Чому так? По-перше людство стало жити невідповідно до своїх статків. По-друге виробники в гонитві за прибутком винаходять нові матеріали для взуття і нові моделі, буквально нав'язуючи їх нам за допомогою сучасних шоу виставок, презентацій і будинків мод. Зараз вже ніхто не робить так, як шив чоботи нині покійний мій дід Прокіп Федорович Пальчик з Лохвиці сто років тому. Дід так любив свого сторожового собаку, що в пам'ять вичинив його шкуру і пошив собі хромові чоботи. Кажуть що собачий хром найкращий за якістю - м'яка, тонка лагоджена хромом шкіра. З давніх-давен в Україні носили хромове взуття з козячих і телячих шкур, влітку ходили босими. Овечі шкури йшли на зимові кожухи. Свиняча шкіра з'їдалася разом із салом.
 
 Сьогодні взуття буває:
 
- офісне для білих комірців;
 
- спортивне, що сильно відрізняється за видами спорту. Наприклад футбольні бутси і бігові кросівки;
 
- повсякденне чоловіче та жіноче;
 
- кімнатне;
 
- туристичне;
 
- спецвзуття професійне. Наприклад для космонавта або підводника.
 
Потім все взуття ділиться на зимове і літнє. А ще взуття ділиться на типи: туфлі, босоніжки, черевики, чоботи і види:

Що об'єднує сучасне взуття - це його призначення оберігати від зносу ноги і ... матеріали виготовлення.
 
Кращим матеріалом для верху взуття є шкіра. Найцінніша шкіра - природно тонка з непомітним малюнком. Зазвичай це шкури молодих тварин, козячі. Теляча і бичача шкіра дуже товста і зі спини тварини може доходити до декількох сантиметрів. Таку шкіру розрізають на тонкі пласти і шліфують. Більша частина світового шкіряного взуття виготовлена ​​з телячої шкіри. На відміну від телячої, що має таке зразкове поширення, свиняча шкіра менш вологостійка, має великий малюнок прожилок і вироби з неї дешевше.
 
У сучасному світі великого поширення набули штучні матеріали, які застосовуються для виготовлення верху взуття в поєднанні з натуральною шкірою. Зазвичай це невідповідальні за міцність частини верху взуття. Іноді штучні матеріали перевершують натуральну шкіру за багатьма показниками і бувають значно дешевше. Цим обумовлено широке застосування штучної шкіри в спецвзутті для різних робітничих професій. Поряд зі штучними матеріалами робоче спецвзуття відрізняє висока вага, що обумовлено металевими вставками в носок і посиленим профілем супінатора. Також робоче взуття має товсту, грубу підошву. Але не завжди, бувають і полегшені моделі спецвзуття у вигляді кросівок, сандалій, черевиків та медичні сабо.
 
У світовій практиці спецвзуття найбільш відома торгова марка з головним офісом в США - CATERPILLAR. Примітно що сама компанія CAT не займається виробництвом взуття - її продукція це будівельні машини та механізми для гірничої промисловості. Взуття та інші виробництва товарів народного споживання під маркою CAT займаються лише сторонні ліцензовані компанії, зовсім не псуючи якість бренду. В Україні я таких прикладів не зустрічав, а пора б.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text