У чому суть гірського велосипеда

Я не продаю велосипеди і не катаю  їх. Вони все життя служать мені як транспортно-вантажний засіб перевезення невеликих вантажів і пересування по потребі.
 
Отже, в попередній статті я показав Вам всі велосипеди нашої сім'ї. Гірські велосипеди явно домінують. У чому суть таких велосипедів?
 
- Велика кількість передач - мінімум 21. Скажу відразу, що на моєму складному від Формули - 21 передача при передніх зірках 24-34-42 і семискоросній трещетці. І якщо хто буде говорити що це багато швидкостів - мені, у свої майже 70 років, не вистачає швидкісної передачі. На найменшій втоми буває більше при підйомах. Від того що важко крутити - немає. Крутити легко, тільки так часто, що втомлюєшся від старості.
 
 З іншого боку - на велосипеді з 7-ми швидкісною планетаркою знайомий скаржився що передач обмаль і це при їзді майже по рівній місцевості лівоберіжжя Дніпра?
 
- Передня вилка Формули Хаммер з колесами 26 "має хід амортизації 50 мм. Для агресивної їзди по бездоріжжю і катання з гірок по лісових стежках це замало. Але бюджетний варіант, він на те і бюджетний. Хоча скажу що сенс деякий і в такий вилці з ходом 50 мм теж є. Однак коли вона полетить, поміняю на ригідну. Чому? Наша місцевість майже ідеально рівна і я не ставлю ціллю стрибати по бордюрах і гірських стежках. А ті нерівності, які зустрічаються при їзді на дачу і в гараж, на риболовлю , цілком переборні були і моїми 20 "колесами на Десні. А от вага велосипеда полегшена на одне кіло буде вельми мені до речі. Для тих хто молодший і любить поганяти по бугоркам, краще шукати велосипед з ходом вилки до 80-100 мм і регулюванням жорсткості на випадок їзди по суцільному асфальту - тут м'яка вилка буде на шкоду. Тому ми взяли бюджетний китайський MaxxPro з алюмінієвою 17 "рамою, ходом вилки 80мм і локаутом. До речі - рама на 17" майже підійшла для хлопчика 12-річного віку. Через рік буде зовсім в пору! Взяли трохи "на виріст". Ну на рамі в 22 дюйми у "України " каталися всі віки - і нічого !!!

 Велосипед Формула Хаммер

- Особисто моєю думкою залишається той факт що передні вилки з амортизацією з'явилися разом з алюмінієвими рамами. Не всі розуміють що алюмінієва рама дуже жорстка через матеріал. І якщо немає амортизації - їздити на велосипеді з алюмінієвою рамою практично неможливо - п'ята точка і руки будуть набиватися. Також рама з алюмінію дуже крихка. Звідси і амортизаційна вилка, і гелієві сидіння, і підсідельний штир з амортизацією, і двухпідвіс. У наслідку - велосипед з алюмінієвою рамою і передньою амортизацією, і велосипед з металевою рамою з ригидною вилкою, при рівних інших показниках, матимуть майже однакову вагу. Тим більше що сучасна навіть металева рама вариться не з водогінних труб. На вулиці XXI століття і нові технології формування труби для велосипеда! Тому по асфальту і рівній дорозі велосипед з ригидною вилкою буде котитися краще, та й діаметр коліс для рівної дороги вибирають побільше - золотий стандарт 28 "колеса.
 
- Діаметр коліс - це компроміс, який змушує задуматися і тут є про що.
 
 - чим більше діаметр - тим краще накат і легше їхати;
 
- на більшому діаметрі важче набирати швидкість, хоча це і не критично при наявності 21 швидкості;
 
- більший діаметр "ковтає нерівності" шляху, але й на інших вело є амортизатори !;
 
- велосипед з однаковими комплектуючими і різними діаметрами матиме різну вагу. Чим більше діаметр коліс - тим важче велосипед! А це вже важливо!
 
- ростовка велосипедів має межі і велосипед на 26 "колесах навряд чи підійде для велосипедиста на зріст під 2 метри. І навпаки. На колесах 29" незручно буде зі зрістом 160см; Як правильно сидіти на велосипеді дивіться тут http://restplace.com.ua/ru/article/kupit-velosiped.html
 
- посадка на гірському велосипеді не має сенсу для тривалих дистанцій. Не думайте що спортсменам зручно їхати зігнувшись до керма - у них ця поза знижує опір зустрічного повітря. Для гірського велосипеда така посадка - найкраща чутливість до управління на бездоріжжі. І на гірському велосипеді ніхто не сидить в сидінні - всі майже висять на руках і стоять на педалях, лише зрідка сідаючи й то не на повну! Звідси і уширене пряме кермо і жорстке, вузьке сидіння. До речі - я своє металеве кермо на 680 - обрізав до 620 мм. Це трохи розпрямило спину, інформативність керма дещо впала, але для мене це не критично!
 
Складаний, з металевою рамою, бюджетними китайськими комплектуючими велосипед Формула Хаммер після першого сезону показав в порівнянні з бюджетною Україною:
 
- жодного разу не регулювалися маточини;
 
- не відламалися і не заскрипіли пластикові педалі. Правда, зачепою об камінь на лівій, відбилася деяка частина, але це на хід не впливає;
 
- спиці трохи прослабли, вісімки не з'явились, буду підтягувати! Але і вантажі ж були: човен - 12 кг, спорядження 5-10кг, якоря - 12 кг. улов - до 10 кг - все на задньому багажнику. Я - до 90кг!
 
- кермо не рушив, шатуни не підтягувалися, колодки не стерлися (але регулювалися пару раз);
 
- передачі перемикаються через раз, вірніше "не відразу як на новому", регулювалися теж пару разів. Це хвороба через дитячі комплектуючі заднього перемикача Shimano TZ-50, індексний - для дошкільного навчального велосипеда!
 
- перемикачі - шіфтери цілком влаштовують, може тому що не пробував важільні! "
 
- пластикові крила від бруду під час дощу не захищають, але якщо не гнати - то реально доїхати до дому км 5 не забризкавши спину!

Сумка и насос велосипеда 

Велосипед переключатели Шифтеры Багажник на горный велосипед

Сумка під інструмент, насос в чохлі, металевий з 5-ти мм загартованих дротів багажник - це вже свої фантазії на тему "так зручніше і практичніше".
 
Сенс гірського велосипеда - в більш надійних комплектуючих на відміну від міського. Все-таки це "гірський" ...
 
Ще раніше - Яке вело краще придбати?                                   

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text