Відпочинок на Чорному морі Україна

Кинбурнская коса. Черное море

Літній сезон відпочинку на морях - у розпалі, але питання: - "Куди поїхати?" - завжди існує! Туреччина і Єгипет порядком набридли, та й краще туди їхати коли за вікном зимонька-зима і "гарячі тури". І все ж ці химерні готелі, за територію яких: - "Краще не ходи!" - порядком дійсно сковують волелюбну нашу українську душу, що шукає романтики і простору.

Освоювати самостійно нові території з рюкзаком за плечима - теж альтернатива, але хочеться і тиші, і комфорту, і МОРЯ! Тут нам допоможе львівська туристична агенція - "Я в турі" на сторінці http://imontour.lviv.ua/ , що має неабиякий досвід у плануванні подорожів - і не тільки на морські узберіжжя України!

Ягорлыцкий лиман

В цьому відношенні - відпочинок на Чорному морі Україна пропонує, обживаючи місця щодо незайманих природних територій до яких належить, що глибоко висувається у Чорне море, Кінбурнська коса.

 Кинбурнский полуостров

Півострів Кінбурн входить до складу Чорноморського біосферного заповідника і являє малозаселену людьми територію площею 18 тис. га. Півострів омивається водами Дніпра і Бугу з півночі, з півдня - Ягорлицьким лиманом, із заходу - Чорним морем. Зі сходу півострів з'єднується з материковою частиною Голопристанського району Херсонщини.Курорты Голой Пристани

У північній частині коси, між хуторами Покровське і Василівка розташоване урочище Волижин ліс - залишки природи часів древньої грецької цивілізації Гілея. Всього лише 25 століть назад півострів був суцільно покритий лісами. Сьогодні - це піщаний та вкритий ковилем степ, упереміж із залишками реліктових лісів у низинах, хвойними насадженнями і непрохідними хащами з очерету та листяних дерев по берегах понад 400 озер. Багацько озер - солоні - з покладами солі і степовими "Чумацькими шляхами". Місця абсолютно дикі і незвідані, джерело цілющих степових трав, що виросли у абсолютно екологічно чистому середовищі. Тваринний світ різноманітний пернатими, дрібними степовими гризунами, лисицею та зайцями, зустрічаються завезені козулі.
 
Клімат жаркий і по тропічному вологий, вода у затоках прогрівається до 20С вже на початку червня і тримається теплою довго, тому відпочинок на Чорному морі Україна пропонує до кінця вересня. Кінбурнську косу оточують чорноморські курорти Очакова, Рибаківки, Коблево та Залізного Порту. Найближче сюди добиратися з Очакова морем. Від міського причалу №340 ходять катери і баркаси по кілька рейсів на день. Ціни на проїзд цілком пристойні. Особистий автотранспорт можна залишити у Очакові на платній парковці. Другий шлях - по суші через Голу Пристань на Геройське - далі бездоріжжя, тільки на позашляховиках і без коробки автомата - застрягнете у піску!
 
З туристичних визначних пам'яток відомі:
 
- давньогрецьке городище Березань;
 
- грязьові і солоні озера з білою глиною;
 
- Ковалевська сага і Волижин ліс;
 
- дубові гаї в урочищі Комендантське;
 
- залишки турецької фортеці Кінбурн;
 
- пам'ятний козацький хрест по кошовому отаману - лояльному до імперії, вихідцю із Запорізьких козаків - Сидору Білому;
 
- пам'ятник графу Олександру Суворову - командиру Кінбурнського корпусу в російсько - турецької війни 1787-1792г.
 
І головна визначна пам'ятка Кінбурнської коси - саме море. Воно мілководне і тепле, захищене Ягорлицькою затокою від штормових хвиль і холодних морських течій. До речі сказати - тут ловлять усю креветку, яку Ви зустрічали маючи відпочинок на Чорному морі України.
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text