Відпочинок біля моря влітку 2014

Железгный порт
Ось і прийшов час довгоочікуваного літнього відпочинку 2014 року. Почався сезон відпусток і морських подорожей. Сьогодні-середина червня, злегка пригальмувалися дощі, але все ж ще прохолодно-температура по Україні тримається ночами опускаючись до 12-15 0С, вдень підіймаючись до 22 - 25 0С-що говорить про прохолодну погоду. Спека ще попереду, але по різкому стрибку відвідуваності каталогу Місце відпочинку-Україна, Restplace http://restplace.com.ua вже можна судити що пошуком місць відпочинку цього року, бажаючі відпочити на морському пісочку, зайнялися впритул. Міські маршрутки і тролейбуси зарясніли оголошеннями різних відомих і маловідомих місцевих перевізників і турфірм, що пропонують подорож до моря.
 
Пропозиції "сипляться" різного ступеня сервісу- але все в основному для простого народу, ті у кого є транспорт, або попросту-"гроші"-їдуть і поїздами, багато хто заздалегідь забронювавши місця на відомих курортах морського узберіжжя. Але більшість, і наймасовіший турист-це простий українець, що не вимогливий до рівня сервісу, і щоб "подешевше", головне-занурити свої чада в морську воду. У цьому відношенні Україна багата на морське узберіжжя, довжина якого перевищує 1255 км з Кримом, при цьому 43% з них-пляжі придатні для рекреації. У зв'язку з агнексією Криму Російською Федеративною Республікою пропонується в основному що залишилося українське Чорноморське узберіжжя-від Затоки до Перекопу. Традиційно в народі їздять відпочивати "куди ближче", згідно місцевості проживання, і звичайно поїдуть, і багато поїдуть - але не всі з тих хто звик проводити тиждень-другий з дітьми на морі. Невизначеність  обставин і наявність незрозумілих озброєних людей, спливаючих в різних місцевостях України, багатьох відлякує від проведення літнього морського відпочинку. І якщо для Російської Федеративної Республіки наявність воєнізованих блокпостів і тероризму-явище усталене, то Україна ще не адаптувалася до військового стану-з 90-х років ми жили за інерцією і ніколи не чули слова "тероризм", увірувавши в мирний перехід до приватної власності, але так, як виявилося, не буває. Тому потік відпочивальників цього року буде значно нижче і, схоже, турфірми, що пропонують відпочинок на закордонних недорогих курортах, значно виграють цього літа.

               

 

Постійно займаючись моніторингом річного морського туризму в Україні, вивчаючи різні місця відпочинку України, з впевненістю можу констатувати що цього року найбільш популярним напрямком залишається: 
- Кирилівка, Генічеськ на Азовському морі: 
- Скадовськ, Залізний Порт, Лазурне-Херсонська обл. ; 
- Затока і Кароліно-Бугаз; 
-Бердянськ і Маріуполь, Седово-сюди приїдуть тільки місцеві відпочивальники; 
-на південне узберіжжя Криму в основному поїдуть тільки поїздом, свом транспортом добиратися порахують за небезпечний захід; 
-західне узберіжжя Криму, починаючи від Миколаївки і вище за Євпаторію-тут завжди пропонувався традиційний недорогий відпочинок, їхали в основному "на тиждень" за допомогою місцевих турфірм. Сьогодні таких оголошень обмаль. 
  По поведінці власників місць відпочинку, що розміщують свої сторінки в каталозі Місце відпочинку Україна, Restplace можу з упевненістю констатувати що Крим намагається розмістити рекламу своїх місць відпочинку скрізь де тільки знайдеться можливість безкоштовної реклами, забуваючи геть про платну рекламу та те що розміщення на передній смузі значно полегшить пошук потенційному туристу. Багато хто при цьому абсолютно не володіє питаннями реклами, але це хвороба не тільки Криму-це хвороба всього бізнесу України-мабуть конкуренція ще не досягла найвищих висот. Цьому є і підтвердження того факту що решта -морські курорти України також сподіваються на відвідуваність не нижче ніж "як завжди" не оцінюючи ситуацію адекватно. Багато засобів масової інформації пишуть про зниження цін, чесно кажучи, я цього не помітив-ніхто з тих хто пропонують проживання у біля моря не написав на своїй сторінці або своєму сайті що знизив ціни на літо 2014 на стільки-то -чисто наш менталітет, все ще сподіваються. .. 
Ось таке бачення початку курортного морського сезону 2014, ... який вже провалився ... 
А все ж-Вам всім, хто  читає ці рядки, вдалого літнього відпочинку та оздоровлення Ваших дітей та онуків!

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text