Зимовий відпочинок в Яремче

Яремче - відомий курорт серед інших курортів Карпат, завдяки своєму зручному географічному розташуванню та відносно низьким цінам. Добиратися сюди нескладно - з Івано-Франківська ходить прямий потяг на Яремче і проходять поїзда на Рахів, час у дорозі -2 години; відстань по автодорозі - близько 60 км, ходять маршрутки. Яремче - містечко обласного підпорядкування з кількістю мешканців близько 8 тис. чоловік що розташоване у долині річки Прут на висоті 585 м. Навколишні вершини піднімаються від 985 м (г. Маковиця) до 1755 м (г.Довбушанка). Курорт знаходиться у межі Карпатського національного природного парку, створеного у 1980 р, і займає 50495 га серед висот 500 -2061м при протяжності з півночі на південь - 55 км і ширині з заходу на схід до 20 км. Найвища гора Українських Карпат Говерла знаходиться на відстані 60 км від Яремче. Курортників приймають більш 15 санаторіїв і баз відпочинку, 30 готелів і близько 300 садиб приватного сектору. Практично кожна сім'я пропонує житло, що обумовлено не тільки прагненням заробити, але й традиційною гуцульською гостинністю.
 
Яремче - популярний зимовий курорт. Зими тут дуже м'які і сніжні. Погода часто не просто радує, а балує туриста: сонце, сніг пластівцями, блакитне небо, морозець і тиша така що повітря дзвенить. Температура у січні коливається в межах до -5 ОС, в горах на 4-7 градусів холодніше. Зимовий відпочинок в Яремче приваблює тисячі гірськолижних туристів і це при тому що в самому селищі гірськолижних трас всього дві і один бугельний підйомник. Одна траса має перепад висот 70 метрів і довжину 300 м, друга, відповідно - 30 і 200м. Траси підходять для лижників -початківців при цілком демократичних цінах.

Для тих хто може професійно кататися на лижах, для любителів зі стажем - поруч, буквально в 30 км розташований найсучасніший, з великою кількістю трас, зі всілякими туристичними послугами але набагато більш дорогий - гірськолижний курорт Буковель. Ненабагато далі, в межах 50 км, знаходяться не менш популярні гірськолижні курорти: Ворохта, Яблуниця, Драгобат. Багато туристів зупиняються в Яремче, що приваблює більш низькими цінами на житло, а кататися їздять маршрутками чи особистим транспортом на довколишні курорти. Маршрутки на Буковель відправляються кожні півгодини, а у планах місцевої влади - будівництво канатної дороги на Буковель довжиною 15 км, анонсоване ще у 2007р.

Яремче завжди заповнений відпочиваючими - адже відпочинок у Карпатах взимку звісний не тільки гірськолижними курортами: чисте гірське повітря, краса навколишніх краєвидів і неперевершені відчуття від участі і спостереженні за різдвяними народними гуляннями. У цей час підібрати житло вкрай складно, краще зробити попереднє замовлення або приїхати за туристичною путівкою, повністю поклавшись на турагенство.

Зимовий відпочинок в Яремче відомий і національною гуцульською кухнею, що зберегла давні рецепти місцевої кулінарії, так невдячно забуті в інших областях України. Повітря в колибі зустріне запахом дерева і теплом від палахкотіння вогню в мангалі. Запропонують Вам гуцульський борщ з домашнім житнім хлібом, густо покритим салом перетертим з часником і відомі на всю Європу Ченахі.

  

Зимовий відпочинок в Яремче завжди приємний, принесе Вам масу позитивних емоцій і заряд бадьорості на цілий рік.

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text