Куди котиться туристичний тренд України?

Якось останнім часом рекламний акцент, що пропонує відкрити закордонну візу, все більш зміщується у бік країн вельми віддалених від України. Причому оформлення візи, наприклад до Канади або Австралії, більше цікавить охочих виїхати на заробітки з подальшим оформленням постійного місця проживання, безпосередньо туристичні поїздки в ці високорозвинені країни українців поки не дуже цікавлять, або як це буде м'якше сказано: - "Нам не по кишені ". Також це пов'язано з останніми політичними подіями в Європі і в Україні перш за все.

Сидней  Торонто

Почнемо з того, що протягом останніх 100 років основний потік українських робочих рук був направлений у Російську федерацію як добровільно так і примусово - основний потік робочого туризму з України таким залишався і в 90-х минулого століття. Що стосується екскурсійного туриста - його цікавили лише кілька речей у Москві: Кремль, Червона площа, мавзолей і Російський музей, в Ленінграді - всі музеї однієї вулиці - Невського проспекту і звичайно Пасаж і ГУМ за радянських часів. Усе! А починаючи з 2014 р. обставини ще більше змінилася - практично відкрита військова агресія проти України змінила світогляд українців і потік туристичного тренду в Російську федерацію вичерпався, попри на відсутність візового режиму і спрощену процедуру застосування закордонного паспорту з 2015р.
 
З приходом незалежності відкрилося вікно в Європу - потік туристичного тренду розвернувся на захід. Робочий і екскурсійний туризм в Україні увійшли в нову стадію - українці з жадібністю відкривали собі нові напрямки туризму. Тепер подорож до європейських країн не є проблемою - не потрібне екскурсійне бюро чи туристична фірма - просто купуєте квитки на автобус або потяг і, будь ласка, Ви у сусідній Європейській країні. Найближче - до Польщі, сюди найчастіше їздять українці, купуючи квитки на сайті компанії Kasa Lux-Reisen з Тернопіля, через Львів - до Гданська, а там і північна Європа через Балтику!
 
Таким чином туристичний тренд України змінився з об'єднанням Європи в єдиний економічний і політичний союз - ЄС, а здебільшого- після отримання безвізу для українців.
Так було і після створення ЄС - ледь минуло всього кілька років і менш розвинені країни нового союзу зіткнулися з гострою проблемою нестачі дешевої робочої сили. Все дуже просто, так завжди буває. Люди будуть їздити на заробітки туди де більше платять. Португальці - до Франції, поляки і чехи - далі на захід. 

Украина - ЕС

А щодо обіцянок українського уряду про безвіз - то це нарешті не маячня! Таки довго українці його чекали!
Адже якщо Польщі було потрібно - то вони відкрили у 2016р. 1,2млн. робочих віз з України. Якщо Туреччини потрібно - то на рівні міністрів закордонних справ сьогодні досягнута домовленість про подорожі українців до Туреччини за внутрішніми паспортами. Якщо Білорусі потрібно - то вони ввели безвізовий режим до 5 днів перебування для громадян з 80 країн світу.
 
І куди зараз котиться потік туристичного тренду? Хтось поїде на заробітки, інші - побачити світ і повчитися чогось гарного і нового. Так завжди було і буде!

 

Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text