Відпочинок на Чорному морі. Затока

У це спекотне літо 2014 року, що так трагічно  почалося для жителів України , відпочинок на чорноморському узберіжжі набуває особливого сенсу , пов'язаного з реаліями подій, що відбуваються на сході і півдні України . Втративши так улюблений нами Українцями відпочинок у Криму , ми залишилися якщо не біля "розбитого корита " - то наяву втратили всіма улюблену здравницю .
На тлі цих трагічних подій інші курорти Чорного і Азовського морів набувають нових прихильників поніжитися на піщаних морських пляжах. І незважаючи на істеричні заклики туристичних фірм до відпочинку на закордонних курортах,  ми здебільшого залишаємося вірними давній традиції - відпочивати на рідному морському узберіжжі.
Одним з дивних місць літнього відпочинку, куди пориваються з невідомих  наукою причин в останні роки натовпи туристів, залишається молодий що у розвитку -курорт на Чорному морі під Одесою-Затока.
Однією з ймовірних причин , що настільки впливають на зростаючу популярність курорту , таки є близькість до дивовижного міста веселощів , сміху та гумору -стародавньому татарському місту Хаджибей , Південній Пальмірі колишньої імператорської Росії - українській Одесі. Досталь пам'ятників і пам'ятних місць , пов'язаних і непростою історією розвитку міста , сама слава одеського українських гоміну що є з єврейським акцентом , історичні назви: Молдаванка , Дерибасівська , Французький бульвар , Привоз -ті що так яскраво представлені у фільмах радянських часів  колись процвітаючої Одеської кіностудії ім. Олександра Довженка , залучають щорічно туристів з усього світу . Але й ціни в Одесі досить " кусаються " як для простого пересічного громадянина - на цьому значно виграє відпочинок в Затоці , що не знає надмірного туристичного попиту , але  залишається майже передмістям Одеси і розташована всього уякихось 60 км - що це для сучасного автотуриста ? Гарне сполучення з Одесою підтримуються електричками  за маршрутом Одеса- Кароліно- Бугаз із зупинками в Затоці.
В адміністративно -територіальному відношенні селище Затока відноситься до Білгород- Дністровському міськради
і розбитий на три територіальні райони :
- Лиманський (вулиці Вокзальна , Проектована , платформи « Лиманська» , «Нагірна » , станція «Кароліно - Бугаз» , мікрорайони Новий , Чорноморський ) .
- Сонячний ( платформи « Морська» , «Дружба» , «Сонячна» ; кооператив Дружба ) .
- Центральний (вулиці Виноградна , Заріпова , Лиманська , Озерна , Приморська , Чорноморська , мікрорайон Райдужний , станція « Бугаз ». )
Саме по собі селище являє забудову з будинків приватного сектора, наповнену базами відпочинку , готелями і займає частину коси між Дністровським лиманом і Чорним морем завширшки до 300м і протяжністю до 5 км . При цьому ширина коси -до 1 км , а загальна протяжність -22 км . Проживання в Затоці пропонують десятки ще радянських санаторіїв, але є і підіймаються більш сучасні бази відпочинку , міні-готелі. Не відрізняється особливою жадібністю до ваших червонців і приватний сектор , при кількості корінного населення в 1.6 тис. чоловік , а ринки просто рясніють дешевими і якісними місцевими продуктами з " Бессарабії " - таке вже мені доводилося зустрічати на ринках у Приазов'ї - Кирилівці і Генічеську. Не забудьте випробувати місцевого натурального виноградного вина - його тут достатньо і на будь-який смак .
Але головне на відпочинку у Затоці - це чисте море з безкрайнім і, що важливо , безкоштовним піщаним пляжем , наповненим денними пляжними розвагами. Вечірні " походеньки "  також не дуже спустошать Ваш гаманець - ціни цілком демократичні.
Наявність розвиненого сполучення дозволить Вам відвідати не тільки Одесу, а й районний центр - Білгород- Дністровський з його головною визначною пам'яткою - Аккерманською фортецею.
Наявність лиману по інший бік коси створює незвичайно м'який , унікальний мікроклімат курорту Затока , багато санаторіїв пропонують лікування місцевими грязями , кажуть - не поступливими грязям Мертвого моря за якістю лікувального ефекту.
Ну а любителям риболовлі - так і зовсім благодать. По місцевому називається : - "Рибалка в Затоці на Дністровській банці " . Основна риба біля берега - бичок , але якщо вийти в море з рибалками то ловиться камбала , ставрида , оселедець , катран , кефаль , горбиль , морський йорж , морський карась , морський скорпіон . Любителям попірнати дістануться рапани - їх відмінно можна приготувати на багатті.
Ось такий він , курорт під Одесою - Затока . Приїжджайте - не пошкодуєте!
Добавить в Twitter

Додати відгук

Plain text